Експерт звернувся до Зеленського, Розумкова, Вакарчука і тих, хто разом із ними хоче негайно розпродати українську с/г землю
До уваги панів Зеленського, Розумкова, Вакарчука і тих, хто разом із ними хоче негайно розпродати українську с/г землю.
Так от, про «ринок» с/г землі у США, про що ви не прочитаєте у ЗМІ і вам не розкажуть ваші «експерти».
Як ви, мабуть, знаєте у США, та і у всіх розвинених країнах, так сталося, що не було розпаювання і приватизації с/г землі (це я так для інформації).
Читайте також: Над ринком землі потрібно ще багато працювати
У США, наприклад, землю у власність брали дуже «просто»: індіанців, які споконвіку жили на цих землях, колоністи із Європи або ж знищували, або ж загонили у резервації, і аж потім, коли уряду Англії стало від цього страшно і уряд захотів якось заспокоїти індіанців і зменшити кровопролиття, то створили якийсь «ринок», де індіанці, ті, що ще залишилися живі і доведені до відчаю, продавали свою землю за 5-10 доларів, а то і за пляшку віскі…
Але я зараз не про минуле, я про сьогоднішній «ринок». Так от, усі новоявлені власники індіанської землі уже потім, коли створили США, щоб захистити себе і державу від таких же колоністів, якими колись були вони самі, створили доволі жорстокі закони по продажі с/г землі. Насамперед, продаж землі тільки тим, хто безпосередньо на ній має працювати, обмеження у розмірах земельних ділянок і передача їх у спадок дітям чи онукам, які далі будуть продовжувати справу батьків і працювати на цій землі. Батько передавав землю синові, а син, поки батьки були живі, виплачував їм кошти за ферму, щоб вони безбідно проводили старість. Ті, у кого не було дітей, продавали ферму разом із землею молоді, яка брала кредит і йшла працювати біля землі. І ця система багато років добре працювала, але ось прийшло нове покоління і система дала збій. Нове покоління – це сучасна молодь, яку ще називають «поколінням «Y», або «поколінням «Йо», народжене мiж 1976 та 1995 рр.
«Вони молоді, розумні й нахабні. Вони хочуть працювати, але не хочуть, щоб робота ставала їхнім життям. Їм властива фінансова практичність…» і т.д.
Читайте також: Експерт: Продовження мораторію на продаж землі – це перемога здорового глузду
Діти фермерів, які належать до цього покоління, після життя у місті і навчання у вишах, уже не хочуть повертатися на батьківську ферму, а та молодь, якій і подобається робота фермера, не має коштів, щоб викупити землю, а залізати у борги і годувати банкірів їм уже не дозволяє їх фінансова грамотність і практичність. І нічого більше не залишалося старим фермерам, як замість заслуженого відпочинку із останніх сил утримувати ферми. І діти не хочуть працювати і купити ніхто не хоче.
Ось тоді і вирішила держава взяти цю «обузу» на себе та викуповувати у таких фермерів с/г землю, а уже потім не продавати, а давати у оренду тим, хто дійсно хоче працювати біля землі. І у США уже викуплено більше 50% такої землі… Ось така «фігня» діється у світі з «ринком» с/г землі «пацани».
Тому, якщо влада за Україну і за українського фермера, який сьогодні може створити виробництво і врятувати село, то нащо йому створювати умови, щоб він купував для обробітку землю, якщо йому краще взяти її в оренду, а кошти витратити на придбання сучасної техніки і технологій? Чим він гірший за американського чи європейського сучасника, щоб платити за те, що він не забере з собою? Наша молодь хоче заробляти, витрачати кошти і добре жити уже сьогодні, а не колись. І це правильно! Але, якщо влада за великі гроші у і латифундистів, то тоді «вперед і з песней», тільки відверто і без патріотичних гасел.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки