Викинуті недопалки знижують ймовірність проростання рослин – дослідження
Біологи з Університету Раскіна в Кембриджі дійшли висновку, що викинуті на землю недопалки негативно впливають на появу рослин, аж до їх повного знищення.
Дослідження показало, що викинуті недопалки знижують ймовірність проростання трави в цьому місці на 10%, конюшини – на 27%, а довжину їх пагонів зменшують – на 13% і 28% відповідно. Невідомо, як недопалки впливають на інші рослини, однак малоймовірно, що динаміка буде позитивною.
Читайте також: Як заохотити дітей цікавитися екологією
Щороку люди викидають понад 4,5 трлн недопалків. Близько половини з них не потрапляють на звалище, а залишаються у відкритій природі. Під час розкладання недопалка з’являється ацетат целюлози і пластик, які можуть лежати в землі понад 10 років.
Проводячи дослідження вчені взяли зразки землі з місць, куди викинули 128 недопалків на квадратний метр, в Кембриджі. На такій землі рослини проростали гірше, ніж на звичайній.
Читайте також: Чотириденний робочий тиждень покращує ефективність персоналу та екологію – вчені
Зараз екологи намагаються домогтися заборони використовувати сигаретні фільтри, оскільки вони практично не приносять ніякої користі здоров’ю, а діють тільки як маркетинговий інструмент. Поки влада практично в усіх країнах відмовляється забороняти сигаретні фільтри, оскільки зараз існує недостатньо даних про їх вплив на природу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки