MENU

Широкий доступ до безкоштовних якісних знань не допоможе українцям

1169 1

Свіже дослідження КМІС фіксує: своїми знаннями, досвідом, уміннями задоволені 70% українців, не задоволені – 7%. Одночасно, рівнем своєї матеріальної забезпеченості задоволені 22% опитаних, не задоволені – 57%. На жаль, залишилося нез'ясованим, який відсоток опитаних бачить взаємозв'язок між своїми знаннями і уміннями та рівнем матеріальної забезпеченості.

Читайте також: Чому безграмотність стає нормою?

Іронія інформаційного суспільства. Знання і навички стали найважливішим ресурсом. Завдяки онлайн-курсам і цифровим книжковим виданням доступ до найкращої освіти став доступний кожному. Але більшість людей настільки задоволені своїм рівнем знань, що просто не бачить сенсу вчитись чомусь новому. І ширший доступ до безкоштовних якісних знань їм нічим не допоможе. Ось таке сумне навчання протягом життя для 7% громадян. 

Нещодавно мене попросили написати текст про формування еліт. Розмірковуючи на цю тему, спіймав себе на думці, що всіх своїх знайомих, яких я впевнено можу віднести до еліти, вирізняє гостре незадоволенням своїм теперішнім рівнем знань і постійні зусилля по вивченню нового. Більше того, успіх і реалізація людини в житті значною мірою залежить від того, в якому віці він чи вона припинили вчитися і зростати. Хтось забив на це після школи, інші протягнули до червоного диплома, хтось протримався до тридцяти років. А хтось і у вісімдесят вчиться так, що студенти найкращих вишів позаздрять. 

Читайте також: Пять мифов об образовании, или Почему невозможно заставить ребенка учиться

Ще вчора в наукових дискусіях гучно лунали голоси тих, хто пропонував вирізняти еліти за рівнем здобутої освіти. А вже завтра найкращою ознакою еліти може стати рішучість адаптуватися до змін світу навколо і вчитися новому, в незалежності від того, наскільки високий рівень освіти людина вже має. Змінюватися – складно. Але ми живі в повному сенсі цього слова доти, доки щодня дізнаємося хоч краплину нового.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини