MENU

Ті, хто говорить "а какая разница", насправді хочуть жити в російськомовному середовищі

1685 5

Ті, хто говорить "а какая разница", насправді хочуть жити в російськомовному середовищі

У питанні мови є дві позиції. Першу поділяють ті громадяни, які вважають, що українська мова – це важливий атрибут державності України і частина національної ідентичності українців. Друга позиція – мова не має значення і це питання виключно приватне – на якій хочу, на такій розмовляю. До держави, ідентичності це не відноситься.

Як правило першу позицію поділяють ті громадяни, які підтримують поширення української мови як державної. Через квоти, закон про мову тощо. Як правило другу позицію підтримують російськомовні громадяни України.

Читайте також: Росія намагається створити хибні мовні пріоритети для світу

Чому мені ближче позиція першої групи? Бо вона більш чесна. Тобто, це люди, які говорять українською і хочуть, щоб в державі домінувала українська. Бо так зручніше і комфортніше жити. І це логічно. І чесно по відношенню до самих себе.

А парадокс полягає в тому, що друга група насправді хоче того ж самого, але відмовляється називати речі своїми іменами.

Тобто, це громадяни, які говорять російською і хочуть, щоб в державі були сильні позиції російської. Бо так зручніше і комфортніше жити. І це логічно. Але, як правило, прихильники такої позиції відмовляються називати речі своїми іменами. Вони говорять в стилі "а какая разница", але при цьому насправді хотіли б жити в російськомовному середовищі. Просто цього не визнають. Хоч так зручніше і комфортніше жити. І це логічно. І чесно по відношенню до самих себе. Тому що "разница" насправді є. Інакше як пояснити весь цей опір декомунізації, закону про мову, мовних квот, УПА?

Читайте також: Закон про мову: ось чому він важливий

Людям приємніше, коли навколо вони чують свою рідну російську, коли живуть на вулицях, названими на честь своїх героїв, коли в школах викладають історію, яку вони поділяють, а не яку їм нав'язали із Заходу країни. Попри все це, такі громадяни роблять вигляд ніби вони вище всього цього і є не менше, ніж втіленням чистоти ліберального мислення в України, а люди з першої групи – печерні націоналісти. Хоч в реальності обидві групи стоять на однакових засадах і відтворюють абсолютно однакову логіку. Просто одні її визнають, а інші – ні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Денис РИБАЧОК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини