Командні види спорту допомагають дітям впоратися зі стресом – дослідження
Американська медична асоціація провела велике дослідження про вплив спорту на дітей, які пережили травмуючі події. Участь взяли майже 10 тисяч осіб.
Автори роботи розповідають, що захоплення спортом і активний спосіб життя допомагають дитині ефективно впоратися з пережитими психологічними труднощами та стресом.
"Діти, які зіткнулися з травмуючими і складними досвідом в молодшому віці, подорослішавши, менше страждали від депресій і розладів завдяки спортивним заняттям у підлітковому віці", – зазначила головний автор дослідження, педіатр і науковий співробітник служби охорони здоров’я США доктор Моллі Істерлін.
Спеціаліст додала, що педіатри обов’язково повинні перевіряти наявність психологічних травм у дітей. І в разі їх виявлення рекомендувати своїм пацієнтам командні види спорту, тому що таке середовище забезпечує психологічну підтримку. Ефект від командного спорту значно вище, ніж від самостійних занять.
Читайте також: Що треба їсти, аби не було депресії – поради дієтологині
Дослідження також показало, що позитивний вплив спорту на травмовану дитину зовсім не пов’язаний з тривалістю і інтенсивністю фізичного навантаження. І навіть враховуючи всі інші фактори (обстановка в сім’ї та школі), група дослідників все одно дійшла висновку, що в спорті є щось таке, що робить дитину більш психічно стійкою.
"З командних ігор і групових видів спорту можна витягти масу життєвих уроків. Ви повинні старанно тренуватися і працювати, розуміти, як перемогти, але що найголовніше – вчитися програвати", – прокоментувала доцент спортивної кафедри Федерального університету в Австралії Рошель Еймі.
Все це, продовжила експерт, допомагає дітям відчувати менше стресу в звичайному житті, покращує їх взаємодію з оточуючими і підвищує самооцінку.
Читайте також: Як приборкати стрес і пережити вступну кампанію – дослідження Гарвардського університету
Доцент кафедри педіатрії та ортопедії і директор програми з профілактики травматизму в юнацьких видах спорту доктор Алекс Даймонд зазначив, що якщо раніше лікарі спортивної медицини стежили в основному за фізичними показниками своїх пацієнтів, то тепер для них важливіше їх психологічне самопочуття, тому що фізичний стан безпосередньо залежить від ментального.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки