Смертельний Головпоштамт: 30 років трагедії на Хрещатику. ФОТО
Головпоштамт після трагедії
Тридцять років тому, 2 серпня 1989 року, на головній площі Києва обвалилися колони з балконом і накриттям над входом до Головпоштамту. Трагедія забрала життя 11 людей.
Згодом конструкцію на нинішньому Майдані Незалежності відновили і вона була епіцентром Помаранчевої революції та Євромайдану, пише ВВС News Україна.
Сучасний відновлений вигляд
Трагедія сталась у середу о 16 годині 20 хвилин. В результаті обвалу загинули 11 осіб, з яких шестеро були гостями з Росії. Кількох людей вдалось врятувати.
Серед гостей з тодішньої РСФСР були двоє москвичів-молодят, один житель Нового Оскола, а троє – з Південно-Сахалінська.
Читайте також: Трагедія на узбіччі: історія, в якій усе складно із продовженням
Рятувальні роботи
Влада Києва тоді назвала офіційною причиною трагедії брак, допущений при будівництві приміщення в 1957 році. У 1989 році намагались перекласти всю провину на будівельників 50-х років.
Хоча тоді також лунали версії про недбалість і порушення правил будівельних робіт сучасників. Причиною обвалу міг стати ремонт: портик з масивним балконом та балюстрадою довго стояв у будівельному риштуванні. Працівники змінювали облицювальну плитку на колонах.
2 серпня будівельники перфораторами зрізали стару плитку і пішли на обід. Очевидці згадують, що йшов невеликий дощ, тому люди зібрались під поштою.
Читайте також: МН17: світ забуває трагедію, а Нідерланди готові пробачити Росію. Що відбувається?
Спочатку завалилась крайня ліва колона і потягнула за собою решту конструкції.
Першими розбирати руїни та витягувати постраждалих кинулись перехожі та воїни-афганці, які саме цього дня святкували на Хрещатику День повітрянодесантних військ.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки