MENU

Вплив медіа на формування уявлень про реальність: людям необхідно читати новини

449 0

газети

Медіа формують сприйняття людьми реальності та поляризують їх чи лише відображають реальність, в яку вірять люди і їхню поляризацію?

На це запитання вирішили відповісти у Массачусетському технологічному інституті (МІТ) і провели дуже цікаве дослідження. Опублікували під сповненим інтригою заголовком: Persuading the Enemy: Estimating the Persuasive Effects of Partisan Media with the Preference-Incorporating Choice and Assignment Design.

Людей розбили на різні групи і показували їм новини з політично мотивованих медіа (partisan media), тобто тих медіа, місія яких чітко зрозуміла, і які просувають наративи конкретних політичних сил.

Читайте також: Чим американська журналістика відрізняється від нашої

Для розуміння – в Україні такими partisan media є фактично всі провідні телеканали, адже вони качають за якусь конкретну політичну силу.

Треба сказати, що це спроба дослідити дуже тонкі матерії. Отже, ключові висновки дослідження:

– медіа мають сильний вплив на політичні уподобання людини;

– більшість людей не хоче дивитися новини;

– коли таким непідготовленим людям дають дивитися новини з політично мотивованих медіа, то вони мають на них більший вплив ніж на людей, які свідомо обирають такі медіа.

Читайте також: Кулеба: Богдан своєю зухвалою заявою насправді зробив послугу українським медіа

У сухому залишку дослідження підтверджує одну з тез книжки "Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот": медіа серйозно впливають на формування уявлень людини про реальність.

Водночас сила цього впливу відрізняється в залежності від групи, якій вона адресована. Зменшувати вплив таких медіа можна, якщо людина хоча б загалом орієнтуватиметься у медіапросторі (медіаграмотність), розумітиме місію медіа, яке вона переглядає, і матиме хоча б найзагальніший контакт з політичними новинами.

У перекладі на людську мову: жити зовсім без новин, поза політичним медіапростором погано. Бо коли ти з ними неминуче стикнешся, твій мозок буде більш вразливий для політично мотивованих новин і тобі легше непомітно нав’язати потрібну комусь реальність. Це щось подібне до щеплення: щоб захиститися від хвороби потрібно спочатку дозовано вприскнути її в організм.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро КУЛЕБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини