MENU

Вступна кампанія. Під час гри правила не змінюють?

469 0

Освіта

"Під час гри правила не змінюють", – та, схоже, такий девіз обходить стороною вступну кампанію.

Йдеться про ЄВІ (єдиний вступний іспит) з іноземної мови для вступу в магістратуру. 16 липня 2019 року, якраз після оголошення результатів ЄВІ, пані Гриневич підписала наказ №985 "Щодо проведення у 2019 році спеціально організованої сесії єдиного вступного іспиту". Як виходить з того наказу, ЄВІ можна скласти повторно в листопаді, точніше перескласти, і, причому, цей результат можна використати для вступу у 2019 році, правда, лише на контракт.

Як відомо, вступна кампанія в нас проводиться на засадах конкурсу, що на бюджет, що на контракт. Тому на думку приходить наступна аналогія.

Уявімо таку ситуацію. Проводяться змагання з легкої атлетики, точніше із забігу на 100 метрів. Учасник, що посів перше місце показав результат 15 секунд, той що посів друге місце, скажімо, 16 секунд, третє місце – 17,5 секунд. А потім іншим учасникам кажуть наступне: "Ви не засмучуйтесь, ми вам дамо шанс покращити ваш результат. У вас буде друга спроба в листопаді. Якщо подолаєте дистанцію швидше ніж за 17,5 секунд, ми вам вручимо диплом третього ступеня, правда, за певну суму коштів". Ну і як ви вважаєте, це буде справедливо стосовно інших спортсменів?

Читайте також: Домашка для міністра освіти: що чекає на нового очільника МОН

Таких аналогій можна провести чимало. Але повернімося до нашої ситуації. Невже це справедливо щодо до тих учасників ЄВІ, які склали його з першого разу? Чому, цікаво, така "акція", як можливість перескласти ще раз, не застосовується до шкільного ЗНО для вступу на бакалаврат. Чим магістри кращі бакалаврів?

А відповідь проста. Якщо проаналізувати результати шкільного ЗНО з різних дисциплін, то можна побачити, що в середньому пороговий бал не долають 10-20% учасників, порогові бали просто таки підбирають, аби склали тест не менше 80%. А тут комісія, яка визначала поріг, трішки промахнулась, і вийшло так, що ЄВІ не склали близько 32%. І тут у міністерства освіти і науки невеликий шок, мовляв, це ж виходить, що буде значний недобір у магістратуру, а відповідно, значна частина "доцентів" і "професорів" залишаться без роботи. Та Лілія Михайлівна – молодець, не розгубилась, саме у день оголошення результатів підписала наказ щодо можливості повторно перескласти ЄВІ.

Читайте також: Проблему вгадування на ЗНО можна вирішити одним наказом УЦОЯО, – думка

Таким чином, за гучні заяви МОНу, на кшталт "практика проведення вступного іспиту для навчання у магістратурі є позитивною і такою, що підвищує рівень володіння іноземною мовою випускниками бакалаврату", чи "здобути сучасну освіту магістерського рівня без певного рівня володіння іноземною мовою просто фізично неможливо" є всього лише маскою, за якою ховається справжня картина, яку я описав вище.

А як вважаєте ви: чи доцільно змінювати правила гри під час самої гри?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Руслан КОСТОГРИЗ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини