Вогонь завзятих не пече: в ООС визначали найкращий артилерійський розрахунок. ВІДЕО
У районі проведення операції Об'єднаних сил пройшли змагання на найліпший артилерійський розрахунок. Про це повідомляє пресцентр ОС
Артилеристів не даремно називають "Богами війни". Невеликий, але добре навчений підрозділ одним залпом може змінити хід бою, а іноді – історії та врятувати сотні побратимів. Артилерія – це високі навантаження, море вогню й потужність, що здатна ошелешити одним лише звуком пострілу. Починаючи з XVII століття саме в артилерії служили представники царських родин європейських країн. Артилерія – це небезпечно. Артилерійська дуель триває секунди й після неї переважно не буває поранених. Артилерія – це рід військ, де немає права на помилку, де розум, підготовка, вміння швидко рахувати та блискавично діяти – не просто гарантія перемоги, а єдина можлива запорука виживання.
Читайте також: "Боги війни" зі складу ОС відточували бойову майстерність. ВІДЕО
У районі проведення операції Об’єднаних сил відбулося змагання на найкращий артилерійський розрахунок. Змагання проводилося в декілька етапів. Вогонь на залік вела самохідна, причіпна ствольна та реактивна артилерія.
Воїни-артилеристи – насамперед інтелектуали, їхнє основне завдання – влучати в ціль із перших залпів. Але це зовсім не означає, що вони не повинні вміти того, що й усі інші. Тому для початку – смуга перешкод, розвантаження снарядів, евакуація поранених, кидання гранат, стрільба з автоматів, робота із засобами хімзахисту, під колючим дротом і чергами автоматичної зброї крізь дим і вогонь плазом.
Після етапу індивідуальної підготовки військовослужбовця, надійшла черга виконувати спеціальні завдання. Зазвичай військова техніка розрахована так, аби товариша, який не може виконувати свої обов’язки, міг замінити інший. Але для артилеристів, чия професія особливо складна, спеціалізація та розподіл обов’язків мають навіть більше значення, ніж для інших. Тому навідники, командири й інші фахівці виконували під секундомір цілий комплект нормативів.
Читайте також: Серед танкістів операції Об’єднаних сил визначили найкращий екіпаж. ФОТОРЕПОРТАЖ
Проводили без допомоги електронних засобів розрахунки для коригування при зміні прицілу за дальністю й по фронту, приводили гармати до бою та у транспортне положення. Демонстрували, як діятимуть за потреби технічного обслуговування, яке розрахунок може здійснити самостійно. При цьому частину операцій кожен фахівець виконував самостійно, а частину – у складі розрахунків.
Кульмінацією змагань, ясна річ, стали стрільби. Вихідний рубіж за 200 метрів від вогневого. За командою "до бою" екіпаж починає діяти та займає вогневу позицію. Від вищого командування надходить наказ на вогневе ураження з даними розвідки та координатами цілі. Загрозу, яку необхідно знищити, воїни можуть розгледіти в бінокль, але все не так просто, як може здатися на перший погляд. Відстань до мішені більша, ніж дальність прямого польоту ракети чи снаряда. Прицілитися, як із гвинтівки, не вдасться. Необхідно рахувати: кути, погоду, вологість, вітер, заряд – зводити усе це разом. Летить, як ніколи стрілка секундоміра... Море вогню, злегка тремтить картина світу – феєричний старт і важкий "привіт" летить точно до місця призначення.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки