MENU

"Твердо жив переконанням, що українці не здатні між собою домовитися". Режисер поділився спогадами про Кузьму Скрябіна

1774 2

Тут пішли косяки публікацій про пізнього Кузьму.

Прошу не вважати, що я хочу його виправдати. Ми не дружили. Просто приятелювали, періодично зустрічаючись. Треба сказати відразу, що Кузьма був холериком. Його мізки ніколи не відпочивали. Навіть, коли він спав, то все одно продукував якісь ідеї.

Серед них були досить цікаві. Наприклад, садок для співаків чи гуртів початківців. "Ну приїде той хлопець сюда (він мав на увазі Київ), а він тут курва нікому не потрібний. А так приїде, покаже, що він щось може і най співає, сплачуючи пару процентів тим, хто йому буде всьо організовувати".

Ще у нього була ідея про кіностудію, бо казав, що в Карпатах мінімум сто років можна знімати і нікому не надоїсть. Він любив Карпати. Дуже любив. Якось він підвозив мене до метро і показав завалений дисками бардачок: "Не знаю, коли я то маю переслухати". (Якби він був живий, то я би показав йому свої папки зі сценаріями, та ріки нагадувань у приваті, чи прочитано).

Читайте також: Кузьма Скрябін: біографія легенди українського року

Кузьма не просто генерував ідеї. Він без кінця шукав шляхи їх втілення. І весь час наражався на нерозуміння чи якісь дурні бзіки. З його слів, проекти, як правило, розсипаються на кінцевій стадії підготовки. В команді мусить з'явитися якесь чмо, якому щось не подобається і воно в обхід організаторів, почне бігати до інвесторів.

А інвестори – дебіли по-своєму, продовжував, їм чомусь подобається слухати небелиці. Вони швидше зреагують на якусь брехню про тебе, ніж на твою ідею. Чи вони заздрять? Чи бояться, що ти можеш бути розумнішим?

Згодом він патологічно твердо жив переконанням, що українці не здатні між собою домовитися. Йому стало шкода років і сил. Кинувся шукати партнерів у діаспорі і всі його уявлення лише підтвердилися.

Толком я тієї історії не знаю. Але нарвався на двох братів. Мільйонерів чи просто заможних. Швидше просто заможних. Один брат готовий був інвестувати у його проект, а другий заявив, що подасть на нього до суду, якщо посміє без його згоди. У бійку втягнули людей, які його колись звели. "Пацани, – казав Кузьма, – на якого милого ви прожили по 50 років в Америці аби залишатися з всіма дурними українськими прибамбасами?".

Читайте також: Кузьма Скрябін посмертно нагороджений орденом

Після Помаранчевої революції справи у Кузьми пішли добре. Його почали запрошувати у різні шоу. Він сам почав створювати шоу. І так, цього від нього не забереш, він був переконаний, що то завдяки тому, що відійшов від певної української тусні. Якось так. Він навіть в інтерв’ю казав, що українці між собою домовитися не можуть.

Але то не означає, що він зрадив націю, перепрошую за пафос. Він ревно помагав початківцям. Де міг, проштовхував їх до ефіру. Ожила його ідея про кіностудію. У нього майже не було вільного часу. Але було видно, що він ожив і драйвує.

Я свідомий, що під цією публікацією може розпочатися зашквар. Пишіть, що хочете. Але, пам’ятайте, що пізній Кузьма – то наслідок багаторічного раннього Кузьми.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олег УЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини