MENU

Портников: Незалежність для країни – це насамперед притулок для твого народу

1743 2

До Дня Незалежності своїми думками для Українського ПЕНу поділився журналіст Віталій Портников

Незалежність для мене – це перш за все торжество справедливості. Я завжди вважав, що кожен народ має право на власну державу. І якщо стільки народів світу – зокрема й рідний для мене єврейський народ – це право реалізували, так чому повинні бути позбавлені його українці? Саме ця проста думка з дитячих років дозволяла мені підтримувати тих, хто боровся за незалежність України, і зневажати тих, хто відмовляв українському народові у праві на свою країну.

Читайте також: Маринович: Ми все ще живемо у квазірадянській державі. Ми тільки залатали ямки

У праві на свій притулок. Тому що незалежність для країни – це насамперед притулок для твого народу. Всього іншого можна домогтися і в іншій державі. Можна поїхати в багату, некорумповану, безпечну, успішну країну. Можна досягти багатства й успіху в союзній державі з іншими народами, особливо якщо вони мають нафту, а ти ні. Але місце, в якому ти можеш відбутися як українець – тільки одне. І тільки ти можеш вирішити, чи потрібно тобі це місце, чи потрібні тобі свій уряд, своя мова, своя культура, своє бачення історії.

Історія жорстоко покарала тих, хто вірив, що їхні інтереси зможуть захистити чужі уряди. Голокост або Голодомор – зловісні приклади цього. Але українців історія поки що мало чому навчила. Більшість моїх співвітчизників все ще плутає будівництво притулку з облаштуванням хутора. Саме тому майже три десятиліття існування незалежної держави перетворилися б на біг по колу, якби не російська агресія. Однак розраховувати на те, що помилки Кремля постійно допомагатимуть українцям в розбудові держави, було б наївним.

Читайте також: Портников: В Україні влаштували охлократичний переворот. ВІДЕО

Українцям іще належить самим визначитися з відповіддю на питання, навіщо їм потрібна незалежна Україна й чи готові вони до її будівництва. Ми звикли говорити, що на проголошення незалежності, на прийняття принципових рішень впливає прагнення меншості. Однак успіх будівництва залежить від більшості, від її готовності до боротьби, від її самопожертв і реалізму.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини