Яких помилок наробив Бадоєв у режисурі "Святкування Дня Незалежності". Без політичних оцінок. Чисто фахово
А тепер фахове. Режисерське. Про шоу під брендом «Святкування Дня Незалежності» в режисурі Алана Бадоєва.
Зазначу зразу. Без політичних оцінок. Чисто фахово. Бадоєв грамотний кліпмейкер. До режисури масових дійств він відношення не має, не розуміє елементарних речей і робити їх не вміє. Вчора він наробив помилок, які є настільки елементарними, що про них знають навіть студенти другого-третього курсу режисури. Спробую пояснити. Наголошую! Без політичних оцінок. Чисто фахово.
Перше. Елементарне. В костюмах і оформленні вуличних дійств, які проходять вдень НІКОЛИ не використовують білий колір як домінуючий. Чому? Бо білий красиво виглядає на темному тлі. Ввечері це ще може бути. Вдень білий колір просто розчиняється і перетворюється в безбарвність.
Читайте також: Режисер "Ходи гідності" Зеленського під час російсько-української війни робив шоу талантів у РФ
Друге. Локації. Бадоєв, як кіношник, мислить кадром-картинкою. Себто точкою зору камери. Він не розуміє як дійство виглядатиме в сприйнятті не телевізійної, а живої публіки. Що ми побачили? Абсолютна безграмотність локацій. Вся історія на Інститутській – це для камери. Бо для глядачів, що знаходились на Хрещатику дійство на Інститутській було просто не доступне для перегляду. Бачити що там відбувається могли тільки люди, які знаходились чи на Майдані чи зі сторони готелю «Хрещатик». Вже на рівні Поштамту нічого не було видно. Та ж історія і зі сценами. Гіршої локації ніж сцена біля Поштамту важко придумати. Бо вона орієнтована на глядачів, які стоять біля Консерваторії. І тільки їм щось видно. Цю ж помилку Бадоєв повторює і з достославними фортепіано. Не можна розташовувати виразні речі на одні площині з глядачем. Це елементарні закони вуличної режисури. Але Бадоєв ще раз повторює помилку з репершою. Яка іде по площині. Це красиво в телекартинці але для глядача нічого не видно.
Пригадав Бориса Георгійовича Шарварка. Хто не знає – це головний режисер вуличних дійств з часів СРСР. Мав нагоду брати участь в багатьох концертах, які він ставив. Залишаючи за кадром ідеологічне – віддаю шану професійності Шарварка. Він вмів робити масштабні дійства, які були цікавими і сприймались всіма хто приходив на Хрещатик. Пригадайте як виглядав раніше Майдан. Пам’ятник Леніна. Навколо були такі наче сходи, а потім площа. Це планувалось спеціально для того, щоб на площі була можливість ставити дійства. Щоб був простір між глядачем і сценою. Після перебудови цей простір зник. Тепер сама локація Майдану для концертів є колосально складною. Але є варіанти як реально це зробити. Якщо звичайно робити грамотно і професійно.
Варто відмітити повну непрофесійність розташування і форми Президентської трибуни. Занадто низька. Занадто близько до дороги. Таким чином вона стає недоступною для бачення абсолютною більшістю глядачів.
Окрема історія – фуд-корти. Ніколи не можна розташовувати фуд-корти близько від основної сцени. Тут всілякі шашличні стояли практично впритул. Це відволікає глядачів. Це створює зовсім іншу атмосферу. Це руйнує атмосферу.
Ще одна колосальна помилка Бадоєва – динаміка. Вуличне дійство сприймається глядачем добре, коли є постійний динамічний рух. Саме тому парад військ, які йдуть Хрещатиком, це цікаво для глядача, а статичні хори це занудно. Це чиста психологія. Тут же Бадоєв потрапив в капкан. Він мислить телевізійним кадром. І в кадрі рух є. За рахунок руху камери. А от в реалі все статично. А значить занудно.
Читайте також: Именно такое шоу было бы уместно после победы. На следующий год после окончания войны, – Береза
Підведу підсумки цього дуже короткого аналізу. Повна непрофесійність! І це стає синдромом. Режисура масових дійств це дуже непроста штука. У нас є профі. Це і Василь Вовкун, і Сергій Архіпчук, і Дмитро Мухарський… Можу назвати ще з півдесятка імен. Не більше. Бо це дуже складна штука – ставити вуличні дійства. Бадоєв цього елементарно не вміє робити. Що він і продемонстрував. Повторюсь. Я зараз веду мову виключно про фахові, а не ідеологічні речі. Отже маємо і в культурі курс на тотальний непрофесіоналізм. Мені соромно за таке. А вам?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки