MENU

Саміт G7 у французькому Біарріц: підсумки

941 0

Лідери країн Великої сімки (G7) під час саміту, який в понеділок, 26 серпня, завершився в французькому місті Біарріц, обговорювали широке коло питань. Про це пише Deutsche Welle.

Утім, найголовнішими темами стали конфлікт навколо ядерної програми Ірану, торговельна суперечка між США та Китаєм  та можливість повернення до формату G8, відновивши членство Росії у клубі.

З кількох питань між учасниками саміту панувала єдність, що знайшло відображення у заключній заяві. Це стосується й врегулювання на Донбасі: Франція тв Німеччина мають у найближчі тижні організувати саміт "нормандської четвірки". 

Про інші домовленості на саміті та розбіжності розповіли на пресконференціях президенти Франції Еммануель Макрон та США Дональд Трамп. Частину зустрічі із журналістами вони провели разом.

Трамп готовий до зустрічі з Роухані, але за певних умов

За словами Макрона, переговори на саміті створили умови для можливої зустрічі між президентами США Дональдом Трампом та Ірану Хасаном Роухані. Французький лідер висловив також сподівання, що така зустріч може відбутися вже "найближчими тижнями", цитує інформагенція AFP. Раніше Макрон повідомив, що вже тривають підготовчі консультації для проведення зустрічі двох лідерів.

Читайте також: Макрон анонсував проведення саміту "нормандської четвірки"

Сам Трамп також визнав, що за певних умов готовий до зустрічі з Роухані. Хазяїн Білого дому назвав цілком реалістичним сценарій, за якого така зустріч може відбутися вже найближчими тижнями. Роухані та Трамп візьмуть участь у Генеральній асамблеї ООН, що відбудеться наприкінці вересня в Нью-Йорку.

Напередодні до французького міста Біарріц прибув міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф. Він провів зустрічі із Макроном та главою французького МЗС Жаном-Івом Ле Дріаном.

Вирішення торговельного конфлікту між КНР та США

Ще однією важливою темою стало також можливе врегулювання нинішнього торговельного конфлікту між Сполученими Штатами та Китаєм. За словами Макрона, учасники зустрічі виступили за залагодження суперечки та укладення торговельної угоди між двома найбільшими економіками світу. Французький лідер вказав на "глибоке бажання" учасників зустрічі, щоб КНР та США підписали збалансовану торговельну угоду. Ця угода має спиратися на повагу до прав на інтелектуальну власність та дотримання правил Світової організації торгівлі (СОТ), наголосив Макрон.

"Що погано для світової економіки, так це непевність", – застеріг Макрон, цитує агенція новин dpa. Тож чим швидше США та КНР досягнуть відповідної угоди, то краще буде для глобальної економіки, виснував хазяїн Єлисейського палацу.

Тим часом Дональд Трамп зауважив, що так само сподівається на вирішення нинішньої торговельної суперечки між Вашингтоном та Пекіном. Трамп вказав на те, що Пекін просто "не має іншого вибору", аніж як підписати угоду з Вашингтоном. На думку американського президента, керівництво КНР просто не може дозволити собі, щоб цей торговельний конфлікт зі США призвів до втрати мільйонів робочих місць.

Водночас він знову закинув Піднебесній нечесні торговельні практики, в тому числі й маніпулювання китайською національною валютою з метою здешевити китайський експорт на зовнішніх ринках.

Відсутність єдності щодо повернення Росії до групи

Макрон зазначив, що під час саміту Великої сімки не було консенсусу щодо можливої участь Росії у зустрічах найпотужніших демократій світу. Ще перед початком зустрічі та під час саміту Трамп наголошував, що волів б відновлення формату G8, запросивши й Росію.

Ця пропозиція не зустріла підтримки з боку інших лідерів G7, котрі вказували не необхідність досягнення прогресу у вирішенні конфлікту в Україні як передумови до повернення Росії до клубу.

Читайте також: На следующую встречу G7 нужно пригласить Украину, а не Россию — Туск

Натомість Трамп і після саміту зазначив, що, на його погляд, запрошенню Володимира Путіна на наступну зустріч G7, що відбудеться в США, ніщо не стоїть на заваді. "Звісно, що я запросив би його", – сказав Трамп. Утім, він припустив, що Путін може не приїхати на саміт в якості гостя, оскільки є "гордою людиною". Еммануель Макрон зауважив, що країна-організаторка саміту може запрошувати лідерів інших держав, які не входять до G7, в якості гостей. 

Ще одним питанням, яке обговорили на саміті лідери Великої сімки, стала допомога в гасінні пожеж у сельві Амазонки. Було ухвалене рішення про виділення на ці цілі 20 мільйонів доларів. 

Саміт клубу найрозвиненіших демократичних країн світу, куди входять США, Японія, Великобританії, Франція, Німеччина, Італія та Канада, тривав у Біарріці з 24 по 26 серпня. У самітах G7 беруть участь також представники ЄС.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Deutsche Welle


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини