MENU

У Києві відкрилася всесвітньо відома виставка людських тіл Body Worlds. ФОТО

1482 2

експонат

Всі експонати — це справжні тіла і органи, власники яких добровільно заповідали їх проекту ще за життя.

Вперше виставку Body Worlds - Всесвіт Тіла показали світу ще в 1995 році в Токіо. Вона цілком і повністю складається зі справжніх експонатів: це тіла, частини тіл, тканини та внутрішні органи людей, які збереглися завдяки унікальному методу бальзамування тіл - пластинації. 

Цей метод винайшов в 1977-му німецький анатом Гюнтер фон Гагенс. Саме він придумав обробляти тіла особливим чином: вода і жир, які залишаються в тілі людини після смерті, замінюються спеціальним пластиком. У результаті, процеси розкладання припиняються, з тілом можна працювати далі, перетворюючи його в анатомічні шедеври.

Читайте також: Українські фільми покажуть на Венеційському фестивалі 2019

«Виставка, яку ви бачите тут, називається Цикл життя і присвячена тому, що відбувається з нами від моменту зачаття до часу, коли організм починає старіти. Вікові зміни супроводжують нас протягом усього життя. На жаль, ми не можемо їх попередити, однак можемо ставитися до свого тіла більш дбайливо, вести здоровий спосіб життя », - говорить доктор Анджеліна Воллс, креативний куратор виставки, директор Інституту пластинації в німецькому Гейдельберзі і дружина Гюнтера фон Гагенса.

Експозицію відкривають стенди, які розповідають про процес зародження нового життя: це зачаття, формування і розвиток людських ембріонів. Далі кожен наступний стенд і зал наочно демонструють, як впливають на наше тіло природні вікові зміни, спорт, здорове харчування, і, навпаки, шкідливі звички. Можна побачити, як виглядають ракові клітини, інсульт і хвороба Альцгеймера наочно - на прикладі справжніх людських тканин.

Подібну виставку вже демонстрували в Києві у 2012 році. Однак організовували її зовсім інші люди, загальна концепція також була іншою, каже гендиректор ВДНГ Євген Мушкін:

«Це був абсолютно інший меседж, абсолютно інша подача, інше все. Те, що ви побачите тут, кардинально відрізняється. Ця виставка - оригінальні експонати, і вона демонструється в Україні вперше ».

Пожертвувати своє тіло для такої виставки може будь-хто, незалежно від віку, статі чи національності. Одна з головних умов - щоб після смерті тіло збереглося максимально цілим, з мінімумом фізичних ушкоджень. На даний момент у Інституту пластинації вже є контакти близько 18 тисяч потенційних донорів.

«У нас є велика картотека, де зберігаються всі особисті справи, документи наших донорів. Звичайно ж, ми знаємо, хто ці люди. Але ніколи не зраджуємо розголосу таку інформацію. Багато з людей, чиї тіла ви сьогодні бачите як частина наших експозицій, за життя відвідували наші виставки, виходили звідти натхненними, вирішували, що і вони хотіли б стати частиною цього », - розповідає Анджеліна Воллс.

Сам Гагенс останнім часом рідко відвідує публічні заходи в інших країнах в зв'язку зі станом здоров'я - у нього хвороба Паркінсона. Він також заповідав своє тіло свого ж проекту. У заповіті Гагенса є одна важлива деталь: процедуру пластинації повинна буде зробити саме його дружина.

Читайте також: Українська реперка Аlyona Аlyona стала претенденткою на міжнародну музичну премію

«Гюнтер фон Гагенс витратив на це багато ресурсів: і часу, і сил, і грошей. У нього пішло близько двадцяти років роботи, перш ніж він зміг представити результати широкій публіці так, як їх зараз бачите ви. Звичайно ж, він вважає, що такий крок буде логічним завершенням справи всього його життя », - розповіла Анджеліна Воллс.

Виставка Body Worlds - Всесвіт Тіла триватиме до 31 жовтня. Подивитися її можна в павільйоні № 4 на території ВДНГ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олександра ГОРЧИНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини