MENU

Рослинні білки знижують ризик смерті від інсульту і серцево-судинних захворювань – дослідження

867 0

Здоров'я

У японських чоловіків і жінок, які споживали більше рослинних білків, ризик смерті від інсульту і серцево-судинних захворювань був нижче. 

Ризик інсульту у людей, які їли більше овочів, скоротився на 28%, йдеться в статті The New York Times.

Автори нової роботи спостерігали за 70 696 японськими чоловіками й жінками, середнім віком 55 років протягом приблизно 18 років. Всі вони заповнили докладні анкети про здоров’я і раціоні харчування, і у жодного з них на початку не було раку або серцево-судинних захворювань. За цей період померла 12 381 особа.

Читайте також: Какие масла лучше добавлять в еду – советует диетолог

Після поправки на вік, стать, куріння, споживання жиру, індексу маси тіла, фізичну активність і інші характеристики здоров’я і поведінки, вчені виявили, що в порівнянні з однієї п’ятої групи, яка їла найменшу кількість овочів, у 20% лідерів по споживанню рослинного білка рівень смерті від серцево-судинних захворювань був на 27% нижче, а частота інсультів – на 28% нижче.

Заміна рослинного білка на червоне або перероблене м’ясо асоціювалася з рівнем смертності, хоча дослідники не виявили кореляції між кількістю споживаного тваринного білка і смертністю, якщо розглядати його окремо. Ймовірно, це пов’язано з тим, що велика частина тваринного білка в японській дієті надходить з риби, а не з червоного м’яса.

Читайте також: Кращий фрукт – це овоч: сім коротких правил для довголіття

Проте, у тих, хто їв найбільше рослинного білка, який міститься в таких продуктах, як шпинат, броколі. сочевиця, соєві боби та нут, рівень смертності від усіх причин був на 13 відсотків нижче, ніж у тих, хто їв менше подібних протеїнів.

"Наше дослідження показує, що рослинний білок може надавати сприятливий вплив на здоров’я, і що заміна червоного й обробленого м’ясного білка рослинним або рибним білком може збільшити тривалість життя", – пишуть автори в японському виданні JAMA Internal Medicine.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини