Щоб до мозку не прилип: 7 кроків приручення смартфону
Щоб досягти повної концентрації на завданні, людському мозку потрібно 23 хвилини. В середньому, ми перевіряємо смартфон приблизно 80 разів на день та проводимо за ним 2-3 години. Тобто, про глибоку концентрацію не може бути й… о, дивіться, літачок полетів!
Довгостроково скролінг та перевірка сповіщень погіршують пам’ять, концентрацію, логічне мислення та емоційний інтелект. Але можна зіграти в злих геніїв та використати це собі на користь: за поширеної культури постійної перевірки смартфона, вміння зосереджуватись дасть вам конкурентну перевагу.
Є декілька правил, які допомагають тримати фокус та бережуть неокортекс від постійних стусанів:
1) Вимкніть сповіщення. Особливо соцмережі та месенджери. Це стадо маленьких піраній, які з насолодою пожирають увагу. Навіть коли ми їх не перевіряємо, а телефон просто лежить поруч та пушить сповіщення, наш мозок відволікається.
Читайте також: Кібербулінг: захиститися можливо?
Тут вмикається FOMO – страх пропустити щось важливе. Але в екстрених ситуаціях люди дзвонять, а не пишуть. Вже рік у мене вимкнуті сповіщення всіх месенджерів, навіть робочого слеку – катастроф не ставалось.
Достатньо перевіряти повідомлення раз на дві-три години. Зі сповіщень лишив найважливіші та функціональні: фінансові, таксі та календар.
2) Залиште тільки необхідні додатки. Раніше в мене була купа освітніх чи "корисних" додатків, якими я ніколи не користувався. Сама їх наявність на екрані смартфона тягнула увагу та забирала час на пошук. Зараз на смартфоні тримаю тільки ті додатки, функції яких не можна замінити десктопом.
Освітні додатки – штука наче крута, але, насправді, незручна. За смартфоном не проведеш багато часу – погано для зору та спини. За ним не досягнеш глибокої концентрації, потрібної для ефективного навчання. Але час та увагу забирає. Тому для навчання використовую ноутбук, кіндл або книгу.
І, звісно, ніяких ігор. Це Годзіли, які пожирають час та отуплюють мозок.
Читайте також: Як не налажати в інтернеті – поради експерта з цифрової безпеки
3) Зробіть лише один екран, розбитий за теками. Принцип – будь-який додаток можна знайти за два кліки. Так зменшується час на пошук додатку – все під рукою. Найбільш використовувані додатки (їх менше шести) винести на екран.
4) Виставте нічний режим (він є у налаштуваннях екрану). Зменшує кількість білого та синього світла від смартфона, яке негативно впливає на сон.
5) Під час роботи ховайте смартфон за ноутбук. Бо коли він в полі зору, є підсвідоме бажання його перевірити.
6) Не заходьте в соцмережі зранку. За ніч навряд чи станеться щось важливе. А от якщо після пробудження зарубатись у переписку чи перегляд сповіщень – можна проґавити найбільш продуктивну частину дня.
7) Мінімізуйте час за смартфоном на вихідних. Мозку потрібно відпочити від обстрілу інформацією.
Якщо у вас є свої хаки, які структурують поведінку зі смартфоном – пишіть в коментарі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки