MENU

Портников: Антикорупційний суд? Корупція нікуди не дінеться, зокрема – завдяки вам

771 0

У перший день роботи Антикорупційного суду прийнято писати ритуальні тексти про те, якою важливою для розвитку країни є боротьба з корупцією і як допоможуть їй у цьому нові антикорупційні структури

Але для мене цінність появи Антикорупційного суду зовсім не в цьому. А в тому, що тільки після сформування в усій повноті "антикорупційної вертикалі" українці зможуть переконатися, що вона – не панацея. Що для успіху в боротьбі з корупцією потрібні не тільки антикорупційні структури, а й готовність суспільства до нетолерування корупції як життєвого ладу. І повага до закону. І написання цих законів таким чином, аби вони не створювали преференції та лазівки для одних і не залишали в дурнях інших.

Читайте також: 100 днів Зеленського: жодних підстав для оптимізму немає

Повинно бути чітке розуміння громадянами того простого факту, що правила – одні для всіх. Що влада не може порушувати Конституцію та закони країни навіть із благих намірів, навіть під акомпанемент обіцянок провести швидкі зміни в країні й наповнити холодильники. Що не можна вимагати дотримання законів від співвітчизників – а самому порушувати правила просто тому, що це зручно.

Якщо ви хочете отримати точну відповідь на питання, чому живете в корумпованій країні й чому житимете в ній через десятиліття, просто вийдіть на вулицю й подивіться, скільки автомобілів їде смугою громадського транспорту вашого міста – дорогих і не дуже, машин якихось "слуг народу" і звичайних таксистів, які ще не стали слугами, але обов'язково стануть за чергового цинічного перерозподілу владного пирога. Згадайте, як ви "допомагали" вашій дитині скласти іспит в інституті – просто давали їй гроші для викладача. Згадайте...

Читайте також: Моя халабуда скраю: народне коріння корупції

Втім, до чого це я. Можете нічого не згадувати, бо й так усе це добре знаєте. Для вас все це зовсім не порушення закону, не корупція, не неповага до співгромадян. Для вас корупція – це можливість побачити по телевізору, як високопоставленого чиновника приносять до суду, загорнутого в ковдру.

Це я вам обіцяю. Будуть і ковдри, і судові процеси, й "посадки". Буде чого подивитися по телевізору. Але якщо не зміниться суспільство – корупція нікуди не дінеться, а від процесів і "посадок" вона тільки подорожчає.

Втім, якщо про це не розповідатимуть по телевізору, є шанс, що ви про це нічого не дізнаєтеся.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини