MENU

100 днів Зеленського: жодних підстав для оптимізму немає

1192 5

Небо, Зеленський, уряд і 100 днів

Зараз кажуть, що всі критики Зеленського не мали рації. Що небо не впало на землю протягом перших 100 днів, що гривня не завалилася, що Путін не напав. Що призначення гарного уряду всім показало, наскільки все буде добре.

На це треба відповісти таке.

Небо не впало на землю не завдяки президентові, а завдяки тому, що його на фронті тримає українська армія (та сама, зневагу до якої висловили скасуванням параду), а в тилу в цей час працював попередній уряд (той самий, на адресу якого звучали слова ганьби від нинішніх переможців).

Читайте також: У парламенті зараз руйнують одну з основних цінностей України – Пекар

Гривня не завалилася тому, що економіка зростає багато кварталів поспіль – а робить вона це завдяки українському бізнесові, який гарує наче тато Карло, а знов-таки не завдяки президентові (хоча значна частина населення вважає, що наступного дня після інавгурації люди стали жити заможніше), а також завдяки вдалим розміщенням облігацій уже згаданим урядом і виваженій політиці Національного банку (того самого, на незалежність якого нині зазіхають).

Путін не напав тому, що в нього нині інша тактика, а не тому, що злякався нового українського президента чи, навпаки, полюбив його. Та й загалом, все було гаразд значною мірою тому, що нові очільники держави мало чим переймалися за ці 100 днів, окрім отримання більшої влади.

Це було перше. Тепер друге.

Для того, щоб увірувати, що все буде добре, мені треба заплющити очі на численні проколи в міжнародних перемовинах і кадрових призначеннях. На постійні двозначності, невідповідності, помилки та невдалі жарти (а також помилки, які потім заднім числом оголошують невдалими жартами).

Читайте також: На чолі війська та країни стоїть людина, яка не розуміє війни – Гудименко

На події в судовій системі. На раптову появу одіозних персонажів із минулого, схожих на персонажів з потойбіччя. На суперечливість цінностей людей навколо президента та у його великій фракції. На те, як важко йдуть позитивні кадрові призначення.

На ставлення до журналістів, до ветеранів, до громадянського суспільства. На ставлення до закону й законності. На постійні спроби забрати ще більше влади, у першу чергу над судами та правоохоронцями, але також над незалежними регуляторами. На перші кроки в обмеженні прав і свобод громадян шляхом копіювання путінської практики цифрової диктатури.

Якщо я заплющу очі на це все, то з легкістю погоджуся, що все буде добре.

А новий уряд у нас класний. Молоді, енергійні, досвідчені (це я щиро та без жартів). Чекаємо на призначення заступників за "корупційно небезпечними" напрямками. Це будуть реформатори чи "смотрящіє"? Не дивіться, заплющіть очі, все вже дуже добре, а буде ще краще.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини