MENU

Професіонал у певній сфері не завжди буде хорошим політиком – думка

306 0

Вчора я офіційно почала працювати як членкиня комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради.

Це новий для мене досвід, проте він направду тісно пов’язаний з тим, що я робила впродовж останніх 10 років: робота у громадському секторі, викладання у двох університетах, 2,5 роки роботи у Міносвіти, рік дослідницької роботи в одному з кращих університетів світу – у Берклі.

І кожен член комітету так само прийшов до парламенту зі своїм життєвим досвідом. Більшість – має досвід роботи у закладах освіти, переважно на викладацьких посадах.

Ці різні досвіди різних людей – безперечно збагачуватимуть дискусії у комітетах, і очікувано – будуть її і загострювати (перше засідання тут не стало винятком).

Читайте також: Зміна системи ЗНО потребує як допрацювання нормативних документів, так і обговорення в суспільстві – думка

Проте що важливо у розробці нової політики – це розуміння того, що партикулярні інтереси окремих груп людей повинні співвідноситись з інтересом суспільства. І ми як парламентарі у першу чергу маємо думати про це суспільне благо, про те, що робить нас як суспільство кращим та наближає до омріяного майбутнього усіх нас.

Складність цього співвіднесення ми побачили вже на перших обговореннях у комітеті (Скопус-Скопус-Скопус…)

Саме тому хороший професіонал у певній сфері не завжди буде хорошим політиком – адже, імовірно, він чи вона представлятиме інтереси свої чи своїх колег і меншою мірою буде думати про суспільні виклики.

Читайте також: Практические шаги, которые помогут кардинально улучшить ситуацию в сфере высшего образования

Пошук того, як найкраще співвідносити суспільний інтерес та інтереси окремих людей/груп/середовищ/професій/компаній – це і є головний виклик публічної політики у будь-якій сфері. І завдання комітету у тому, щоб шукати ефективні способи досягнення цієї мети.

У мене немає жодної посади у комітеті, натомість я готова ділитися своїм досвідом та експертизою з колегами, для яких публічна політика є новою сходинкою у кар'єрі, і зроблю усе можливе, аби рішення, що прийматиме комітет, були безпрецедентно грамотними і обґрунтованими.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Інна СОВСУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини