MENU

Розрив у тривалості життя між жінками та чоловіками скорочується, – вчені

430 0

Розрив у тривалості життя між жінками та чоловіками скорочується, – вчені

За словами науковців, середня тривалість життя в 2030 році становитиме 86,54 року для жінок і 83,13 року для чоловіків.

Люди в усьому світі нині живуть довше, ніж раніше. Водночас розрив між тривалістю життя чоловіків і жінок зменшується. Як повідомляє Live Science, про це свідчать результати дослідження, проведеного групою вчених під керівництвом професора економіки та управління бізнесом в Університеті Алькала в Іспанії Девіда Атанса, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Дослідження було проведене у понад 190 країнах. Зазначається, що у 1990 році середня тривалість життя жінок становила 77,17 року, тоді як очікувана тривалість життя чоловіків — 72,23. У 2010 році ця очікувана тривалість життя зросла до 83,10 у жінок і 78,37 у чоловіків. Таким чином, розрив у тривалості життя трохи скоротився, приблизно на 0,2 року.

Читайте також: Експерти назвали найголовніший секрет довголіття

Дослідники вважають, що темпи збільшення довголіття серед жінок уповільнилися. При цьому в усьому світі середня тривалість життя в 2030 році становитиме 86,54 року для жінок і 83,13 року для чоловіків.

"Це дослідження узгоджується з епідеміологічними тенденціями, які свідчать про збільшення тривалості життя в усьому світі та зменшення гендерного розриву з часом", — сказав доктор Брендон Ян, лікар Каліфорнійського університету в Школі медицини Сан-Франциско.

Торік Ян опублікував звіт про різницю в тривалості життя у Сполучених Штатах, пов’язану зі статтю, і, всупереч глобальним даним, ця різниця, схоже, збільшується всередині країни. Різниця між тривалістю життя американських чоловіків і жінок збільшилася з 4,8 року у 2010 році до 5,8 року у 2021 році.

Читайте також: Фахівці назвали вісім звичок для тих, хто хоче виглядати молодше і прожити довше

Незважаючи на ці тенденції, в середньому жінки все ще мають більшу тривалість життя, ніж чоловіки.

"І, як показують прогнози, цілком можливо, що ця різниця, навіть якщо вона скоротиться, збережеться в майбутньому", - сказав Атанс.

Вчені пояснюють це тим, що з віком багато чоловіків втрачають Y-хромосому в частині своїх клітин. Ця втрата хромосоми пов’язана з віковими захворюваннями та смертю, і дослідники назвали це однією з можливих причин, чому чоловіки, як правило, помирають у молодшому віці, ніж жінки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини