MENU

Люди вживали молоко вже в кам'яному віці – науковці

355 0

Науковці вважають, що люди вживали молоко 6 тисяч років тому, навіть попри непереносність лактози. Вони припускають, що з нього робили сир.

Результати дослідження, опубліковані в журналі Archaeological and Anthropological Sciences, наводить ВВС.

Дослідники вивчили людські рештки з неолітичних стоянок Хемблдон Хілл в графстві Дорсет, Хезлтон Норт у графстві Глостершир і Бенбері Лейн у Нортгемптонширі.

Археологи зішкрібали зубний наліт, відділяли з нього різні компоненти й аналізували їх з допомогою мас-спектроскопії. У зубному нальоті сімох осіб вчені виявили молочний білок – бета-лактоглобулін.

Читйте також: Вчені знайшли ймовірно найдавніші останки людини поза межами Африки

Люди неоліту не мали генетичної мутації, яка дозволяє організмові перетравлювати лактозу. На думку співавторки дослідження докторки Софі Чарльтон з кафедри археології Йоркського університету, люди кам’яного віку вживали молоко в малих кількостях.

"Більш імовірним варіантом було те, що вони обробляли молоко, щоб знизити рівень лактози в ньому. Якщо ви робите з молока твердий сир, кисломолочний продукт чи йогурт, то вміст лактози зменшується, і його легше перетравлювати", – додала вона.

Читайте також: На київському Подолі археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть. ФОТО

Гіпотеза підтверджується залишками молочних жирів, які археологи виявили у глиняному посуді доби неоліту на території Британії та в інших куточках Європи.

Наприклад, сліди молочні жирів містяться у чверті фрагментів глиняного посуду з Хемблдон Хілл. До того ж, судячи зі знахідок, деякі сліди молока підігрівали, що, зазвичай роблять під час виробництва сиру та інших продуктів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Громадське


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини