MENU

На київському Подолі археологи знайшли вулицю XVII-XVIII століть. ФОТО

571 0

Ілюстраційне фото

На вул. Щекавицькій у Києві археологи знайшли вулицю XVII–XVIII століть.

Як повідомив директор столичного Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк, стародавню вулицю знайшла архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України під час охоронно-рятівних досліджень.

"Згідно з інформацією Інституту археології Києва, з червня 2018 року і до сьогодні експедиція Інституту проводить охоронно-рятівні дослідження ділянки на вул. Щекавицькій. Дослідники повідомили, що під час робіт зібрано велику колекцію археологічних матеріалів ХІІ-ХІХ ст.", – наголосив він.

За словами Никоряка, серед індивідуальних знахідок виділяються три давньоруські хрести-енколпіони, три свинцеві князівські печатки, мідна бляшка із зображенням Богородиці, футляр для шаблі ХІХ ст. тощо.

Читайте також: Меджибож: опыт участия в археологической экспедиции. ФОТО

"Окрім того, фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII-XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ-ХІІІ ст.)", – повідомив Никоряк.

Своєю чергою, керівник експедиції, очільник відділу археології Києва Всеволод Івакін наголосив, що в обстежених горизонтах переважно представлені культурні нашарування та археологічні об’єкти ХІХ ст., що утворилися після пожежі 1811 року та повного перепланування вуличної системи Подолу.

"Велика кількість монет та товарних пломб ХІХ ст. є характерною для припортової зони, у якій розташована досліджувана ділянка. Проте зафіксовано залишки близько десятка невеликих підвалів-комор, господарських та гідротехнічних споруд. Фіксувалися також культурні нашарування, вулиця та поховання XVII-XVIII ст., виявлено також шари давньоруської доби (ХІІ-ХІІІ ст.)", – зазначив Івакін.

Читайте також: Невинний Невицький. Замок-підсніжник, зведений "на дівочій крові і грудному молоці", який мало не продали камінням на кубометри. ФОТО

За його словами, наразі роботи продовжуються, всі знахідки обробляються, реставруються. Після цього буде підготовлено науковий звіт із описом артефактів, які передадуть до державних музейних фондів України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Громадське


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини