MENU

Магнітні таргани і румунські гроші: у Гарварді вручили Ігнобелівську премію

439 0

Ігнобелівська премія

Десять нагород за найдивніші наукові досягнення були вручені в четвер на щорічній церемонії в Гарвардському університеті в США.

Кожен з переможців традиційно отримав 10 трлн доларів, правда, зімбабвійських, повідомляє НВ з посиланням на Guardian.

На відміну від більш відомих – і досить престижних – Нобелівських премій, лауреати яких будуть оголошені в Скандинавії в наступному місяці, Ігнобелівські премії відзначають наукові роботи, які "спочатку змушує людей сміятися, а потім змушують замислитися". Назва Ig Nobel Prize являє собою гру слів. Англійською Нобелівська премія називається Nobel Prize, співзвучний зі словами Ig nobel прикметник ignoble означає "ганебний".

Нагороду з хімії отримали японські вчені, які підрахували, скільки слини виробляє типова п’ятирічна дитина за один день. Приз в області техніки вручили за машину для сповивання іранського винахідника. Премію з медицини отримав Сільвано Галлус за дослідження, яке довело, що піца може захищати від хвороб, зокрема – від раку. Робота була опублікована в журналі International Journal of Cancer.

Читайте також: Дослідники знайшли небезпечну генетичну мутацію, яка захищає від ВІЛ

Премія в області психології дісталася Фрицу Стреку, який нібито довів, що кулькова ручка, вставлена людині в рот, робить її щасливішим. Премію в області анатомії розділять два французьких дослідники, які вирішили вивчити асиметрію розподілу температури в мошонці голих і одягнених французьких листонош. Температура лівого яєчка у одягнених людей була вище, ніж правого. Яке практичне застосування у цього відкриття, поки не зрозуміло.

Премія з економіки дісталася голландським дослідникам, які виявили, що банкноти можуть поширювати небезпечні бактерії. У своєму дослідженні вчені перевірили, наскільки живучі на різних банкнотах такі бактерії, як Staphylococcus aureus, Escherichia coli та інші. З’ясувалося, що найдовше бактерії знаходяться на румунських леях – через шість годин висушування вони все ще були присутні на папері. На думку вчених, високі показники румунських банкнот пов’язані з наявністю полімерів в їх структурі.

Премія в галузі біології дісталася вченим з Китаю, які з’ясували, що властивості намагнічених мертвих тарганів відрізняється від поведінки намагнічених живих тарганів. На відміну від живих, мертві таргани розмагнічувати набагато довше – близько 48 годин.

За словами Guardian, "горде ім'я британських вчених" підтримав Френсіс Макглоун, дослідник з університету Ліверпуля Джона Мурса, який отримав премію миру. У складі міжнародної команди Макглоун допоміг визначити, які частини тіла найбільш приємні для чесання. Дослідники виявили, що щиколотки займають провідне місце, а потім йдуть спина і передпліччя.

Читайте також: Вперше операцію на серці провели через інтернет за допомогою робота

"Я був на сьомому небі від щастя, коли отримав нагороду. Це приємно для всіх нас. Це честь. Люди завжди сміються над сверблячкою, але хронічний свербіж руйнівний. Люди з хронічним свербінням будуть свербіти, поки не почнуть кровоточити, тому що біль краще", — сказав Макглоун.

Розуміючи, які частини тіла найбільш схильні до свербіння, а які найбільш чутливі до полегшення, вчені сподіваються знайти нові способи лікування цього захворювання.

Патриція Янг і Девід Ху, інженери з Технологічного інституту Джорджії в Атланті, отримали вже другу свою Ігнобелівську премію. У 2015 році вони зуміли відкрити "закон сечовипускання", який говорить, що всі ссавці спорожняють сечовий міхур приблизно за 21 секунду.

В цьому році вони розділили приз за фізику за з’ясування того, як саме австралійські ссавці вомбати роблять фекалії в формі куба. З’ясувалося, що свою форму калові маси набувають в останніх 8 відсотках довжини кишківника, де вони перетворюються з рідини на тверді кубики розміром 2 сантиметри. Така форма набувається завдяки еластичним властивостям стінок кишківника тварини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини