Українська паралімпійська збірна здобула 40 медалей на ЧС з плавання у Лондоні

357 1

Українська паралімпійська збірна виборола потужну перемогу на чемпіонаті світу з плавання, який зараз проходить у Лондоні. Серед 60 країн-учасниць Україна – перша у турнірній таблиці (за підсумком п'яти змагальних днів).

У нас аж 40 медалей: 14 золотих, 16 срібних і 10 бронзових, повідомляється на офіційному сайті Національного комітету спорту інвалідів України.

В п'ятий день змагань було 8 нагород – це справжній подарунок Україні в День фізичної культури і спорту, який цього року припав саме на 14 вересня (зазвичай його відзначають у другу суботу вересня).

Золоті медалі:

Крипак Максим – переміг "батерфляєм" на дистанції 100 метрів. Це вже четверте золото українця, який виступає у класі S10  – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату.

Денисенко Ярослав – переміг на дистанції 100 метрів вільним стилем. Має порушення зору класу S12.

Мерешко Єлизавета – стала першою на дистанції 50 метрів вільним стилем з рекодом цих змагань. В неї теж порушення зору класу S12.

Срібні медалі:

Верекса Максим – став другим на дистанції 100 метрів вільним стилем. Має порушення зору класу S12.

Вікторія Савцова – стала другою на дистанції 50 метрів вільним стилем. Її клас – S6 (спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату).

Піддубна Марина – друге місце на дистанції 100 метрів вільним стилем (клас S11 – спортсмени з порушенням зору).

Бронзові медалі:

Трусов Андрій – став третім на дистанції 200 метрів комплексним плаванням (клас SM7 – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату).

Гаращенко Кирило – третє місце на дистанції 200 метрів комплексним плаванням (клас SM13  – спортсмени з порушенням зору).

У турнірній таблиці Україна – перша (40 медалей), друге місце в Італії (36 медалей), третя – Великобританія (33 медалі), четверте місце посіла Російська Федерація (41 медаль, але більшість з них – бронзові), п'яті – США (25 медалей).