MENU

Виховний процес: українців повертають до звичного стану олігархічного рабства

1647 3

Згарище

Підпал будинку колишньої очільниці Нацбанку Валерія Гонтаревої, як і всі інші негаразди, які звалилися на неї та її родину в останні місяці – це просто виховний процес.

Так олігархічні клани після недовгих п'яти років відносної свободи знову повертають українське суспільство до звичного йому стану олігархічного рабства.

Читайте також: Зеленський сигналить Коломойським: на цій світлині видно все

Гонтарева під час свого перебування в Нацбанку пішла на санацію банківської системи не від доброго життя, а на вимогу Заходу. Без цієї санації, без націоналізації "Привату" просто не було б західної фінансової допомоги. І без цієї допомоги українська економіка просто загинула б – і це насамперед позначилося б на інтересах тих самих "маленьких українців", які потім привели до влади тих, хто ненавидить Гонтареву за те, що вона зробила.

Але річ не тільки в Гонтаревій. Всіма цими підпалами всім іншим чиновникам просто сигналізують: слухати треба не Захід, слухати треба нас. І приймати такі рішення, які не обмежують наші інтереси. Навіть на шкоду будь-яким домовленостям із Заходом. Навіть на шкоду національним інтересам. Якщо стоїть вибір між нашими грошима й економікою – плюньте на економіку. Якщо стоїть вибір між нашим бажанням заробляти в Росії та Україні – плюньте на Україну. Україна – ніщо. Гроші – все.

Я не сумніваюся, що велика частина українських чиновників – цих професійних пристосуванців – урок засвоїть, чого б не засвоїти. А тих, хто виявиться нездатний засвоїти – просто виженуть. Ну або на них чекатиме доля Гонтаревої – хоча аж ніяк не кожен український чиновник має здібності та змогу знайти роботу в Лондоні.

Читайте також: Компроміс із Коломойським: чим піде Україна на угоду з дияволом? 

А з "маленькими українцями" попрацює телебачення. Щоб вони не думали, що їх укотре обдурили, їм покажуть якийсь черговий телевізійний серіал. Ну або замінять виконавця головної ролі на Банковій – які проблеми! Тепер роль президента зможе виконати кожен. Єдина обов'язкова умова – розуміти роль олігархів в економіці. І займатися деолігархізацією так, щоб нікого не образити. А деяким навіть дати можливість примножити капітал. Адже скоро буде земля й нові заводи. Не хотілося б, аби в українців були ілюзії щодо того, хто все це купить.

Але ілюзії будуть, я не сумніваюся. Кріпак, який має віру в те, що він сам вирішує свою долю, є набагато зручнішим для "господарів життя", ніж кріпак, який розуміє своє рабське становище.

Адже в такого кріпака може хоча б з'явитися бажання здобути свободу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини