MENU

Совкове "новаторство" Зеленського може поставити хрест на зовнішній політиці України – дипломат

2990 3

Послухав виступ Володимира Зеленського на нараді наших послів, яка розпочалася вчора, 17 грудня, у Києві

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Данило Лубківський, повідомляє UAINFO.org.

Слухав доти, доки проривна сила сказаних слів і думок не розірвала онлайновий зв’язок.

Добре пригадую, як схожі новаторські ідеї оголошував Леонід Кучма 1999 року. Він тоді також суворо поділився з нашим дипломатичним корпусом такою мерехтливою химерою як "економізація зовнішньої політики".

Цього разу в цій традиції "економізаціі" з’явилися свіжі знахідки.

Тепер "пасол" (вибачте, але мені здалося, що саме так це слово прозвучало в оригіналі) має стати найкращим українським економістом у країні перебування.

Дуже цікавий зворот думки. Є лише одне незначне запитання. А, може, найкращих українських економістів варто шукати та плекати не серед наших послів, а в уряді?

Читайте також: Зухвала політика подвійних стандартів аж ніяк не личить Україні – Портников

Далі. Послам поставили жорстку вимогу залучати інвестиції. Не уточнили, як саме. Не сказали, хто буде "інвестиційною нянею". Не дали жодних простих рішень, як переконувати бізнес у привабливості наших економічних умов і судової системи.

Просто поставили просте завдання. Повертайтеся до роботи й негайно залучайте інвестиції. Бо складається враження, що ви, колеги, цим легковажили й навіть не думали про таке.

Крім цього, з’явилася ще одна ідея. Президент дав завдання розробити систему оцінювання, хто і як із послів справлятиметься із цими економічними дорученнями. Очевидно, таке новаторство видається авторам президентової промови дуже ефективним стимулом.

Як я розумію, якщо нема з якоїсь країни інвестицій понад два місяці, все, пане або пані после, до побачення, догралися. Дивно лише, чому такий режим оцінки не застосовують до прем’єр-міністра, міністрів економіки та фінансів тощо.

Навіщо нам зовнішня політика? Навіщо нам міністр закордонних справ? Навіщо нам дипломатичний корпус?

Читайте також: Експосол розповів, як команда Зеленського шукала підхід до Трампа й "уляпалася у скандал"

Я б дуже радив авторам тез, які прочитав Зеленський, поміркувати над цими запитаннями. Те, що пролунало, не є новим словом у дипломатії. Всі сказані ідеї мені видаються добре знайомим "совком", включно з багатозначимою перспективою для дипломатів плодити нові звіти й відписки.

Якщо неграмотні дилетанти займатимуться законотворчістю, а члени уряду – імітацією роботи, жоден посол не побудує в Україні економіку, що процвітає.

Нашій дипломатичній службі є чим займатися. Триває війна. Потрібно виборювати для України колективні та двосторонні гарантії безпеки з боку Заходу (і через просування курсу в НАТО, і через міжнародну підтримку нашої обороноздатності). Треба посилювати тиск на Росію.

Треба виробити нову якісну регіональну політику – без порожніх декларацій про геометричні фігури, а наповнену конкретними цілями і змістом. І, звичайно, треба боротися за ресурси. Але не адміністративними методами, а правильним застосуванням урядових компетенцій і власних практик – ринкових, правових тощо.

Саме про це мав би послам сказати президент.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Данило ЛУБКІВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини