MENU

Забруднене повітря може нанести шкоду дитині ще до народження – нове дослідження вчених

161 0

Забруднене повітря, здоров'я

Вчені знайшли докази того, що забрудники з повітря можуть досягати плоду в утробі матері та наносити шкоду здоров’ю в майбутньому, пише CNN з посиланням на дослідження Університету Хассельта.

Коли вагітна жінка дихає забрудненим повітрям, наприклад, від автомобілів на дизельному паливі, шкідливі частки з нього потрапляють до її легенів, а звідти можуть дістатися до плаценти і плода.

Раніше дослідження пов’язували перебування матерів у місцях із забрудненим повітрям зі збільшенням кількості викиднів, передчасних пологів та народжуваності дітей з низькою вагою. Проте плацента вважалася непроникним бар’єром. Нове дослідження показало, що забруднення може долати цей бар’єр.

Читайте також: Шлюб знижує ризик розвитку деменції – дослідження

Вчені дослідили плаценту 25 жінок, які не палять, одразу після народження дітей. Там вони виявили накопичення чорного вуглецю, що утворюється внаслідок спалювання вугілля.

Джерелами чорного вуглецю є автомобілі та електростанції, керосинові лампи, спалювання сільськогосподарських угідь тощо.

Читайте також: Вчені стверджують, що бідність прискорює старіння (справа не лише в генетиці та способі життя)

Вчені поки що не впевнені, чи впливає наявність чорного вуглецю в плаценті безпосередньо на плід, тому необхідні подальші дослідження.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Inspired


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини