MENU

Земельне питання: в пріоритеті має бути фермер, а не корпорації

458 0

Послухав Юлію Тимошенко на "Право на владу".

Її виступ стосувався ринку землі, перспектив та наслідків його запуску в тих умовах, які нам пропонують Гончарук та Мілованов.

Що вам сказати... З цим виступом Тимошенко я цілковито погоджуюсь. Не секрет, що фактично всі праві в Україні так само виступають за продовження мораторію. Ні, не тому що проти ринку. Правий не може бути проти ринку апріорі, щоб ви знали. Ми проти здичавілого ринку, де головними скупниками нашого найбільшого національного багатства буде не народ, не фермери, які формуватимуть середній клас, а потужні корпорації та латифундисти, (хай і лише вітчизняні).

Читайте також: Какую модель рынка земли выберет Украина?

До прикладу, найбільшими власниками землі в Україні є:

1. "PLC Ukrlandfarming" (Бахматюк) – 700 тисяч га.

2. "Kernel" – 602,5 (Веревський) – 602,5 тисяч га

3. "Агропросперіс (Джордж Рор та Моріс Табасінік) – 430 тисяч га.

4. "Миронівський хлібопродукт" (Косюк) – 370 тисяч га.

5. "Астарта-Київ" (Іванчик) – 259 тисяч га.

6. "Мрія агрохолдинг" (європейсько-американські інвестори) – 185 тис.га

7. "Агротон" (Журавльов) – 151 тисяча га.

8. "ІМК" (Петров) – 137 тисяч га.

9. "Агрейн" (Овчаренко) – 127 тисяч га.

10. "УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО" (Порошенко) – 122 тисячі га.

Себто, в умовах запущення ринку за наявності таких компаній і власників, а головне відсутності дієвих запобіжників – вони просто наростять обсяги землі у своїй власності, скупивши її у селян за копійки. Тому фразу Мілованова про "не треба боятися конкуренції" – я сприймаю як насмішку передовсім над селянами та фермерами, справжніми та чесними працівниками на землі.

Читайте також: Фурса: Чем больше Медведчук и Ко кричат, что рынок земли – зло, тем лучше

Тому, я погоджуюсь з ключовою сентенцією Тимошенко у її виступі: "Держава повинна надавати повну підтримку малим та середнім фермерським господарствам. В пріоритеті на ринку землі має бути фермер, а не корпорації". Тоді можна буде про щось говорити.

Ну і наостанок, хотілося б, аби хоч хтось врахував нідерландський досвід: купив землю сільсько-господарського призначення, пройшло 3 роки, не використовуєш за призначенням або ж вона у тебе "простоює" – Держава забирає назад. Імплементувавши цей досвід у наш земельний кодекс – зможемо максимально убезпечити землю від недоброчесності тих, хто вирішить її купувати.

Одна из наиболее массовых демонстраций ожидается в Нью-Йорке. Ученики около 1700 нью-йоркских школ получили разрешение не посещать занятия из-за своего намерения участвовать в протестной акции. Ожидается, что к демонстрантам присоединится шведская школьница и экоактивистка Грета Тунберг, ставшая инициатором этого протестного движения.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Назар ПРИХОДЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини