MENU

Про що слід запитати Зеленського у справі Трампа

618 0

Скандал зі спробами використати президентську посаду Трампом задля пошуків компромату руками українців на свого головного супротивника Байдена не обмежився лише переліченими персонами. Для першого – це загроза імпічменту, для другого – це сумнів у його доброчесності, для обох можлива ціна – це втратити бажане президентство. Навіть якщо ці загрози здійсняться, не нам особливо хвилюватися за американські демократичні інститути влади.

За що нам варто почати нарешті турбуватися – це за компрометацію Украіни як заразного джерела раку корупції для представників офіціозу Заходу. Ми можемо пишатися, що Україна ціною власних жертв на Майдані виборола напіввідчинене вікно до Європи. Ми можемо повторювати, що Україна стоїть на фронтирі західного світу: ціною життя тисяч і тисяч своїх громадян захищає західні цінності від навали "русского мира". Ми можемо вірити, що вибороли наш екзистенційний вибір – бути серед європейських вільних націй. Насправді місце України у справі Трампа-Байдена ясно свідчить, що на сьогодні ми вибороли безсумнівне право бути для Заходу розносником топ-корупції.

Читайте також: Розмова не про те: Трамп і Зеленський показово промовчали про Путіна

Країна, яка скинула Януковича, стала "останнім приводом для того, щоб привести в дію клуб тих, чию культуру розглядали як нормальну – культуру, в якій юристи вищого класу, колишні державні службовці США як експерти разом із їхніми нащадками перетворювали на живі гроші торгівлю їхніми зв'язками та доступом до інсайдерської політичної (policy) інформації – зазвичай обслуговуючи клептократів, подібних до Януковича" – так сьогодні оцінюють нас, як влучно зазначила Сара Чеєс (Sarah Chayes) в її нещодавному дописі на сайті The Atlantic Council.

Ті, хто сьогодні або критикують нового президента за підлещування та потакування сильному світу сього, або, навпаки, вважають, що в цих умовах він повів себе досить достойно, дивляться не туди. Вони разом із нами мають запитати нашого народовладця про головне. Про найголовніше. Про головних дійових осіб справи Трампа, які далі не можуть залишатись в її затінку.

Отже, про зрозумілі кроки кінцевого відділення бізнесу від політики. Про рішучу стратегію подолання олігархічної спадщини з усіма її клановими, офшорними, тіньовими справами – потенційними джерелами корупції, які залишилися після років Майдану та війни. Ділом продемонструвати своє та своєї офісної команди відокремлення від найбалакучішого із так званих олігархів.

Читайте також: Казарін: У США "захист від дурня" працює, у нас – ні

Нарешті, як би це не було складно, показати, як лише ідейно та чесно, без тіньових схем, утримувати консолідовану монобільшість у Раді в умовах подолання топ-корупції.

І лише тоді ми будемо здатні довести нашим європейським партнерам випадковість, несистемність ситуативної реакції ще недосвіченого "слуги народу" в його розмові з американським лідером. Ділом довести, що учнівське егекання його американському незадоволенню щодо немовби малого внеску з боку важливих країн ЄС у справу нашого опору агресорці-Росії (отже, й корупції) було лише персональним, а не державним голосом.

Є велика робота для громадянського суспільства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Євген БИСТРИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини