MENU

Нідерланди звернулись до прокуратури РФ за допомогою у пошуку фігуранта справи MH17 Цемаха

558 0

Цемах

Влада Нідерландів офіційно звернулася до російської прокуратури за допомогою у пошуку "зенітника" так званої "ДНР" Володимира Цемаха, який фігурує у справі про збиття "боїнгу" рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році.

Про це "Інтерфаксу" повідомив посол Нідерландів у Росії Роб Свартбол, дописує Громадське.

"Недавно відбувся обмін між Росією та Україною, і уряд Нідерландів звернувся до російської прокуратури за допомогою, щоби знайти цю людину, поспілкуватися з нею, а також зібрати можливу інформацію від нього", – сказав він.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них – 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Читайте також: Нідерланди перекваліфікували Цемаха зі свідка на підозрюваного

Один із тих, кого Україна передала російській стороні, був і Володимир Цемах. Після обміну президент України Володимир Зеленський заявив, що Володимира Цемаха перед відправкою до Росії допитали голландські слідчі.

У кінці червня 2019 року українські спецслужби затримали Цемаха та вивезли на підконтрольну Україні територію. Розслідувачі з Bellingcat очікували, що арешт допоможе об'єднаній слідчій групі JIT просунутися у справі МН17, бо саме Цемах, нібито, допоміг приховати ракетну установку "Бук" (з якої був збитий Boeing) і частину її екіпажу.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам – Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Читайте також: Значить, в цьому була необхідність, – Сенцов прокоментував видачу Цемаха РФ

Офіційне слідство підтвердило, що ракета "Бук", яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини