Найкращий підхід у розподілі свого часу – це дотримання балансу між роботою, родиною та громадською діяльністі
Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій та інтернету створив умови для ненормованості робочого дня більшості співробітників. Завдяки цьому дотримання правильного режиму праці і відпочинку стає неможливим. Згідно досліджень, проведених у Великій Британії, збільшення робочого часу до п’ятдесяти та більше годин на тиждень, чинить негативний вплив на здоров’я співробітників. При перевантаженні страждає серцево-судинна та нервова система людини, погіршуються увага та пам'ять, що неминуче призведе до зниження продуктивності праці.
Часто роботодавці вважають, що співробітник повинен бути на зв’язку 24 години на добу і працювати незалежно від того, чи у нього вихідний, відпустка, або навіть якщо він хворий. Інколи додатково забирає час у людини громадська діяльність: участь у об’єднаннях, комітетах, ОСББ та інше. Доступність зв'язку, практично не залишає людині особистого часу, внаслідок чого сім'я та близькі починають відступати на другий план.
Читайте також: Шесть навыков для успешного будущего детей
Для того, щоб виключити негативні наслідки надмірного використання інформаційно-комунікаційних технологій, необхідно, перш за все, дотримуватися інформаційної гігієни та лімітувати час перебування в Мережі. Інформаційний простір не повинен бути переважним. Мозку людини необхідний відпочинок і перемикання на інші види діяльності. Слід, також дотримуватися фізичної активності, без якої здоровий стан організму підтримувати досить складно.
Співробітник, який дозволяє начальнику постійно використовувати свій особистий час для вирішення робочих завдань, жертвує не лише власним здоров'ям, а й своїми особистими та сімейними стосунками.
Керуючись принципом виробничої необхідності, начальник буде продовжувати завантажувати роботою особистий час співробітника до тих пір, поки це не стане своєрідною нормою. При влаштуванні на роботу краще відразу обговорити всі варіанти робочої взаємодії. Бувають періоди, коли дійсно потрібно зробити термінову роботу, але це не має бути системним. Робота понад норму повинна або додатково оплачуватись, або компенсуватись відгулами. Якщо в організації з самого початку ставлять умови, при яких ненормований робочий день є нормою, слід серйозно задуматися.
На мою думку, найкращий підхід у розподілі свого часу – це дотримання балансу між роботою, родиною та громадською діяльністю.
Як не дивно, але найбільш часто в надмірному використанні гаджетів дорослі звинувачують власних дітей, а не один одного. При цьому вони не замислюються про те, що діти копіюють моделі поведінки батьків, відбиваючи їх власні помилки. Для того, щоб вимагати від дітей дотримання певних правил, слід їх виконувати самим. Немає більш ефективного способу навчити іншого, ніж особистий приклад.Дуже важливим є те, наскільки розумно в сім'ї використовують можливості, які надають сучасні інформаційно-комунікаційні технології. Якщо в сім'ї відсутня культура взаємин, якщо дорослі подають дітям поганий приклад і вимагають від них яких-небудь обмежень, не обмежуючи при цьому себе ні в чому, будь-які, навіть самі позитивні починання будуть незмінно призводити до негативних наслідків.
Якщо людина має нав'язливе бажання перевіряти пошту, переглядати мобільні додатки та соціальні мережі, можна говорити про розвиток адиктивної поведінки. Як адиктолог, можу сказати, коли в людини виникає поведінкова залежність, у неї порушується емоційна та вольова регуляція, тому самостійно впоратися з проблемою залежності стає неможливим. Найкращий варіант – не допускати розвиток адиктивної поведінки. Афінський законодавець Солон, говорив: «Нічого занадто», тому не слід чимось надмірно захоплюватись. Інтереси повинні бути різноманітні, тоді й особистісний розвиток не буде однобічним.
Читайте також: Как технологии изменят рынок труда к 2030 году
Для того, щоб діти не проводили весь свій вільний час у віртуальній реальності, дорослим слід правильно організовувати їх дозвілля, створюючи альтернативу для спілкування та самореалізації. Без цього, рішення даної проблеми, навряд чи буде ефективним.
Спілкування в чатах, не має перевищувати розумні межі. При цьому ми можемо з тією ж упевненістю стверджувати, що розмови по телефону не повинні забирати весь вільний час у людини. Якщо людина проводить 24 години на добу з друзями – це теж не є нормою. Головне – дотримуватися у всьому балансу і рівноваги. Недарма стародавні вважали, що вищим даром богів людям є почуття міри. Вони мали рацію.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки