MENU

Алергія на латекс – що це та як її лікувати

416 0

Алергія на латекс

Латекс – поширений компонент багатьох споживчих продуктів, якими ми користуємося кожного дня.

Це презервативи, сумочки, повітряні кульки, спортивне взуття, шини, інструменти, білизна для ніг та поясів, гумові іграшки, дитячі пляшки, соски та пустушки. Його також можна знайти в медичних та стоматологічних приладдях. До них належать одноразові рукавички, зубні протези, внутрішньовенні трубки, шприци, стетоскопи, катетери, перев'язувальні матеріали та пов’язки.

Натуральний каучуковий латекс походить від соку гумового дерева Hevea brasiliensis, що зустрічається в Африці та Південно-Східній Азії. Алергічні реакції на продукти, виготовлені з латексом, розвиваються в осіб, які чутливі до білків, що містяться в натуральному каучуковому латексі. Деякі вироби виготовляються з синтетичного латексу, який не викликає алергічних реакцій у тих, хто має реакцію на вироби з натурального.

Хто перебуває в групі ризику:

• медичні працівники та інші робітники сфери охорони здоров’я, хто часто носить рукавички з латексу;

• люди, які працюють в салонах краси: перукарі, майстри манікюру, косметологи та ін;

• люди, які перенесли кілька операцій (наприклад, 10 і більше);

• діти з розщелиною хребта (спина бифида);

• люди, які часто піддаються впливу натурального каучуку, включаючи працівників гумової промисловості;

• люди з іншими алергіями, такими як поліноз (алергічний риніт) або алергією на певні продукти харчування.

Читайте також: Основные причины появления акне – обьясняет терапевт

Алергія розвивається вже за повторного контакту з виробами із латексу. Симптоми можуть включати кропив’янку, висип, свербіж шкіри, закладеність носу або нежить, кашель та важке дихання. Симптоми починаються негайно або вже через кілька хвилин після контакту з виробами, що містять цей компонент. Анафілаксія — важкий прояв алергічної реакції, що також може статися після контакту з латексом і мати летальні наслідки.

Висип на шкірі та свербіж можуть виникнути після безпосереднього контакту з білками латексу, що міститься в рукавичках. Симптоми можуть включати свербіж, почервоніння та набряк шкіри, яка торкалися предмета, що містить цей складник.

Другий тип алергічної реакції, що уражає шкіру, називається "алергічний контактний дерматит" і може бути викликаний хімічними речовинами, які використовуються для виготовлення гумових рукавичок. Цей дерматит проявляється у вигляді симптомів екземи та починається через 1-3 дні після носіння гумових рукавичок.

Іноді навіть не потрібний прямий фізичний контакт з продуктами із латексу, щоб викликати алергічну реакцію. Анафілаксія та важкі астматичні реакції можуть бути спричинені вдиханням білків латексу у повітрі, що утворюється з порошку рукавиць.

Люди з алергією на латекс можуть мати також харчову алергію. У натуральному каучуковому латексі та деяких продуктах харчування (більшість видів фруктів чи горіхів) є схожі білки, тому може спостерігатися перехресна алергія. Такий вид алергії має назву латекс-фрукт синдром. До продуктів, які, швидше за все, викликають цю проблему, належать: яблуко, авокадо, банан, морква, селера, каштан, ківі, диня, папая, сира картопля та помідор.

Реакції на ці продукти харчування, які виникають у людей з алергією на латекс, можуть включати симптоми, починаючи від синдрому оральної алергії до небезпечної для життя анафілаксії.

Читайте також: Если каждый день плох по умолчанию, а любое начинание кажется тяжким грузом – как справиться с "выгоранием"

Якщо ви підозрюєте у себе алергію на цей компонент, зверніться до лікаря-алерголога. Для діагностики сьогодні доступні різні алерготести, а саме:

• прік-тести з комерційним екстрактом латексу;

• патч-тести для діагностики контактного алергічного дерматиту;

• аналіз крові на визначення наявності специфічних Ig E до латексу та його білків, а саме тест Alex;

• у випадку з латекс-фрукт синдромом лікар-алерголог може провести прік-тести зі свіжими фруктами та овочами.

Якщо у вас алергія на латекс, уникайте прямого контакту з усіма продуктами та пристроями, що його містять, а також фруктів та овочів, які викликають алергічну реакцію. Проблем з латексною алергією під час стоматологічних, медичних або хірургічних процедур можна запобігти, завчасно попередивши про це медичних працівників.

Якщо у вас діагностовано анафілаксію до латексу, лікар-алерголог може порекомендувати вам таке:

1. носити браслет або іншу ідентифікацію з попередження про алергію на латекс;

2. завжди мати з собою автоінжектор епінефрину, а як ним користуватися і коли – розповість ваш лікар-алерголог.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ольга КОЛЕСНИКОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини