MENU

Навчання за кордоном: які вони, батьківські збори в Канаді

478 0

Батьківські збори в КанадіАвтор фото – Олександра Журавльова

Добіг кінця вересень і вже всі українські класні керівники та класоводи провели батьківські збори. Пригадую закономірність: чим старший клас, тим менше батьків приходить. Зазвичай одні й ті ж – мами кращих учнів, і вислуховують за тих кого нема. А воно їм треба?

В нас теж були батьківські "збори", але тут в Канаді це не збори всіх "охочих", а індивідуальна зустріч вчитель-учень-батьки. Називають тут ці зустрічі дуже поважним словом "конференція".

Всі конференції організовуються централізовано від управління освіти. Є чітко визначені дати у вересні, листопаді та березні. Проводяться вони впродовж 3 днів: в середу і четвер після обіду з 16.00 до 20.00, а в п'ятницю з 9.00 до 12.00 (тому учні в таку п'ятницю вихідні). Звичайно, що за ці додаткові години роботи вчителю додатково оплачують.

Щоб батькам потрапити чи домовитись про таку конференцію необхідно зайти в спеціальний шкільний додаток Power School в кабінет свого учня (абсолютно всі учні там зареєстровані та й всі батьки ним користуються). Спочатку зі списку обираю нашу школу, потім прізвище вчителя, а далі – дивлюсь, яка година (в середу, четвер чи п'ятницю) є вільною і найбільш зручною для мене. Один клік – і на пошту приходить підтвердження про зустріч з вчителем.

Читайте також: Орієнтована на екзамени та викликає в учнів стрес. Чи може бути взірцем сінгапурська освіта?

У нашій школі вчителі працюють в парах: містер Пітс (математика і природознавство) викладає свої предмети в нашому 6*5 класі та в паралельному 6*2 класі. Відповідно класний керівник міс Іглстон (гуманітарні предмети) працює у своєму класі 6*2 і в нашому 6*5. Тому на конференціях вони присутні разом і спілкуються з батьками обох класів.

Про що ж ці зустрічі? 10-15 хвилин присвячені виключно моїй дитині: про навчання, успіхи, поведінку, спілкування в класі, на що звернути увагу, рекомендації й звичайно ж відповіді на запитання, які нас цікавлять, або ж якщо ми чогось не розуміємо. Всі роботи Богдана зберігаються в окремій теці, тому вчитель має все під рукою щоб показати нам батькам.

Що не обговорюється?

1. Загальні питання: навчальний рік, розклад, вихідні, вимоги... – бо все це є на сайті школи.

2. Оплата: ніяких грошей вчителі не збирають. У тому ж додатку Power School від управління освіти є розділ "оплата". Там перелічені екскурсії, заплановані на рік вперед. Батьки можуть оплатити всі одразу, або ж кожну екскурсію окремо.

3. Ремонти чи придбання будь-чого до класу. Всі необхідні для роботи речі вчитель бере в шкільному офісі: від ножиць і кольорового паперу до вологих серветок і пластиру. Ні вчителі, ані батьки такими питаннями не переймаються.

Читайте також: Образование за рубежом – все, что нужно знать об учебе в США

Дивно, але факт! В Україні на батьківські збори я йшла з великою неохотою (і як мама до своїх дітей, і як класний керівник до своїх батьків). Не тому, що мій учень шибеник, ні. Богдан досить чемна дитина. І батьки у моєму класі були й є дуже класні. Але отих півтори-дві години "про все і ні про що", і нічого конкретного про мого учня (хіба потім підійшла спитала). Іноді непорозуміння і сварки залишали неприємний осад. Навіть як вчителька проводила так само, бо по-іншому не знала й не бачила.

А тут Богдан з нетерпінням чекав "конференції" щоб похвалитися своїми роботами, плакатами, які робили у групах і зовсім не хвилювався. І нам були надзвичайно приємними оті декілька хвилин відведені для спілкування.

То може так краще? І познайомитись з батьками, і індивідуальний підхід, і похвалити, і посварити, і конфіденційність інформації. Комбо!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олександра ЖУРАВЛЬОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини