Гостріший розум і краща пам'ять – чому прогулянки варто зробити головним атрибутом цієї осені
Попередній висновок: 20−30 хвилин ходьби можуть змінити ваш мозок на краще.
Ходьба посилює психічне здоров’я мозку. І найприємніше: аби приносити користь, ходьба не має займати 2−3 години часу на день, не потрібно ходити швидко, не має потреби ходити вгору і вниз.
Існує шість причин зробити прогулянки пішки улюбленим заняттям осені:
1. Прогулянка протягом 20 хвилин на день знижує ризик розвитку депресії. Рекомендації за результатами одного із найбільших досліджень у цій сфері науковців King’s College London сформульовано так: дотримання рекомендованого правила щотижневої 150-хвилинної помірної аеробної активності, наприклад, жвавої ходьби, на третину знижує ризик депресії.
Результати 49 досліджень університету, у яких брали участь 266 000 осіб, виявило, що ті, хто слідує правилу 150-хвилинних прогулянок протягом тижня, мають на 31% менше шансів на розвиток депресії протягом наступних семи з половиною років у порівнянні з тими, хто не дотримується.
2. Ті, хто щоденно ходить 20 хвилин, мають гостріший розум. Ходьба покращує когнітивні функції мозку.
Читайте також: Сезонное время простуд – что важно знать о цинке
Результати досліджень Медичної школи Гарварду підтвердили, що ті з нас, хто щоденно ходить на 20−30-хвилинну прогулянку, мають кращі когнітивні функції мозку. Маючи щоденні прогулянки систематично, ми тренуємо мозок швидше реагувати, гостріше думати й легше сприймати нову інформацію.
3. Ті, хто багато гуляє, здатні сильніше відчувати щастя й радість. Ходьба вивільняє ендорфіни.
Як і інші форми фізичних вправ, ходьба спонукає ваш мозок вивільняти ендорфіни – хімічні сполуки, що посилюють психічне здоров’я, знижують чутливість до стресу та болю і навіть можуть змусити вас відчувати ейфорію. Опитування 2018 року, проведене в Сполученому Королівстві, показало, що жінкам знадобилося лише десять хвилин занять спортом, щоб відчути цей «порив» ендорфінів, що підвищують настрій.
4. Ходьба знижує розумову втому. Дослідження 2008 року, проведене в університеті Джорджії, показало, що лише двадцять хвилин фізичних вправ низької інтенсивності, як, наприклад, ходьба, можуть різко зменшити втому. Насправді, учасники дослідження, які тренувались протягом двадцяти хвилин при низькому рівні інтенсивності тричі на тиждень, повідомили про зниження рівня втоми на 65%.
Читайте також: 19 ознак того, що вашій психіці потрібна допомога
5. Ходьба покращує пам’ять. Якщо зовсім буквально – покращує роботу гіпокампу, який відповідає за нашу здатність обробляти й запам’ятовувати інформацію.
Якщо ви боретеся з проблемами пам’яті та забудькуватості, ходьба може бути одним зі способів їх розв’язати. Систематичні прогулянки активують роботу гіпокампу, який відіграє критичну роль у формуванні та зберіганні спогадів, а також пов’язаних із ними почуттів, що йдуть разом із цими спогадами.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки