MENU

Прогулянка з собакою може призвести до черепно-мозкової травми: найчастіше страждають жінки та люди похилого віку

676 0

Прогулянка з собакою може призвести до черепно-мозкової травми: найчастіше страждають жінки та люди похилого віку

За останні двадцять років середня річна частота травм, пов'язаних із вигулом собак на повідку, збільшилася більш ніж у чотири рази.

Автори нового дослідження розглянули дані про людей, які потребували невідкладної медичної допомоги під час вигулу собаки на повідку. Описано понад 400 тисяч випадків, зібраних у США за два десятки років. Виявилося, невинна прогулянка з вихованцем найчастіше призводить до переломів пальців, черепно-мозкових травм та вивихів плечового суглоба. Серед постраждалих особливо багато жінок та людей похилого віку, інформує UAINFO.org.

Собака – дуже популярна домашня тварина, джерело спілкування, позитивних емоцій та здорової фізичної активності. Однак утримання вихованця пов'язане і з певними ризиками. Фахівці з Університету Джонса Хопкінса звернули увагу на небезпеку, яку несе прогулянка із собакою на повідку.

Читайте також: Пітбуль врятував дитину від отруйної змії: подробиці інциденту

У роботі дослідники використали понад 422 тисячі медичних записів, що описують звернення за терміновою допомогою до медиків під час вигулу тварини. Дані зібрані в США з 2001 по 2020 рік і стосуються лише дорослих — неповнолітнім у цій неприємній ситуації буде присвячено інше дослідження тих самих авторів, яке поки що не опубліковано.

Варто зазначити, що для США проблема особливо актуальна, адже собаки в цій країні, як і раніше, залишаються вихованцями номер один — вони є у більшості (53 відсотків) американських сімей. 

З результатів дослідження випливає, що люди, які прогулювалися з вихованцями на повідку, найчастіше травмувалися через те, що собаки різко смикали вперед, або через те, що самі заплутувались ногами в повідку чи спотикались об нього. Серед тяжко постраждалих особливо багато жінок і людей похилого віку (старше 65 років) — їхні прогулянки частіше завершувалися переломом або навіть черепно-мозковою травмою (ЧМТ). Загалом серед постраждалих із повідцем у руках половина — люди віком від 40 до 64 років, а 75 відсотків із них — жінки.

Читайте також: Кухонна спеція допоможе відлякати котів, які псують грядки і мітять рослини

Трьома найпоширенішими травмами виявилися: перелом пальця, черепно-мозкова травма та вивих плеча. ЧМТ та перелом стегна лідирували у групі від 65 років і старше. Варто зазначити, що під ЧМТ автори розуміють як струс мозку, так і інші пошкодження внутрішніх тканин голови: забій або гематому мозку, епідуральну або субдуральну гематому (крововиливи, що зачіпають різні оболонки головного мозку) і так далі.

Тривожно, що за розглянутий двадцятирічний період середня річна частота травм, пов'язаних із вигулом собак на повідку, збільшилася більш ніж у чотири рази. Автори пов'язують це зі зростанням числа власників собак і тим, що вигул вихованців все частіше подають як гарний спосіб покращити фізичну форму.

Дослідники сподіваються, що їхні результати у майбутньому враховуватимуть власники собак, а також медики. У результаті це може зробити утримання тварини більш безпечним.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини