MENU

Є багато обставин, які роблять "згорілу хату" скандалом, що повинен мати наслідки

2886 11

Тут частина коментаторів, зокрема і прем'єр Гончарук на брифінгу, намагаються звести номер "95 кварталу" до того, що: а) є різне розуміння гумору й сатири, б) на Заході ще й не над таким регочуть, в) не варто в демократичних країнах вказувати гумористичним студіям, над чим їм не можна сміятися.

Подивіться, що витворяють "Шарлі Ебдо", Сара Сильверман та інші. Ну згоріла хата Гонтаревої, ну посміялися, до чого тут держава?

З одного боку, так. Але ні.

Бо є багато обставин, які роблять "згорілу хату" справді скандалом, і він повинен мати наслідки.

• Лише в одній країні світу президентом держави є власник і фактичний керівник провідної гумористичної студії, що має прайм-тайм на провідному каналі та продовжує формувати смаки й політичні симпатії виборців. І, як ми знаємо зі щирих інтерв'ю акторів "Кварталу", Зеленський залишається у виробничому чаті та продовжує затверджувати їхні жарти. Хай не всі, але якоюсь мірою.

Тому політичні жарти та кпини "Кварталу" – це тонкий лід, яким ходить і сам Зеленський. Це як Порошенко/Гладковський/"Кузня на Рибальському".

Читайте також: Фурса: Стати банановою республікою, де балом заправляють пірати, Україні не дає лише один фактор

Зеленський мав би вибачитися за Верьовку і де-факто вийти з "Кварталу".

• Мало того, зі слів керівника хору Верьовки, із пропозицією дати дівчат для скандального номеру з висміюванням спаленої хати Гонтаревої до них звернувся нардеп від партії "Слуга народу" Юрій "Юзік" Корявченков. Як видно, він не лише є "смотрящим" за дисципліною депутатів у фракції "СН" у сесійній залі парламенту, а й продовжує працювати на комерційне підприємство "Студія "Квартал 95".

Очевидний конфлікт інтересів і причетність "Слуги народу".

• Хор Верьовки – це не якась там самодіяльність і "шарашкина контора". Це Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки, заснований рішенням уряду та фінансований із державного бюджету. За статус "національний" співаки отримують доплату. Честь постійно виконувати Державний Гімн у Верховній Раді теж чого варта.

Але керівник хору погодився дати людей для номеру "95 кварталу", хоча із самого початку розумів, що номер скандальний.

Тут або хрестик, або труси. Або "національний" і державне фінансування, або комерційно-політичні подпєвки у "Кварталу", це ж очевидно.

У нормальній демократичній країні хор Верьовки після такого зальоту більше не мали би запрошувати до Верховної Ради на виконання Гімну.

Читайте також: Коломойський обізвав Милованова "дебілом", Бородянського – "покидьком", а Гонтареву – "божевільною дурепою"

• Роль Коломойського, власника каналу "1+1", який продовжує тримати "Квартал", його вплив і водночас рейтинг президента Зеленського. Товариш олігарх зі своїми претензіями на повернення "Приватбанку" чи мільярдів звідти остаточно поплутав береги. Натомість нова влада, замість обіцяного зрівняння всіх олігархів і примушення їх грати за правилами, виділяє Коломойського як "рівнішого" серед інших. Коломойському вдається пробивати чимало вигідних йому кадрових рішень при Зеленському, відставляти щойно призначених голів ОДА тощо.

У випадку з Гонтаревою ідеться не про самозаймання хати і явно ж не про випадкові ДТП у Лондоні та згоряння авто невістки в Києві. Все це сталося після погроз із боку Коломойського та його людей. І зараз він та його люди говорить "браво" виступові "Кварталу".

Ці злочини не розслідувані, найкращий у світі міністр внутрішніх справ Аваков і тут демонструє нульову спроможність, коли йдеться про "політичні" розслідування, в яких можна легко вийти на своїх. А влада замість того, щоби сприяти розслідуванням, толерує висміювання підпалу придворним "95 кварталом". "Гори-гори ясно", "запальний фолк" і все таке. Межує з підбурюванням до злочину.

Це дно не лише моральне. За це мала б наставати щонайменше політична відповідальність.

Ось чому кейс "хору Верьовки" – це не лише про розуміння гумору і сміливість жартувати над чимось. Це один із проявів тієї збоченої політики, яку ми отримали, обравши президентом не просто коміка, а коміка з тоталітарними вихватками.

Сьогодні вони прийшли за Гонтаревою. Лукашенко як "останній диктатор Європи" в 90-х роках теж починався із перших непокараних злочинів проти опозиції.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Дмитро ЛИХОВІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини