MENU

Інстинкт кріпака знову штовхає нас у пастку: дійові особи й помилки – ті ж самі

980 0

Учасники віча "Зупинимо капітуляцію!" із "червоною лінією" на обличчях під час час здійснення обходу урядового кварталу. Київ, 6 жовтня 2019 року

Заява колишнього президента України, який відзначив, що "формула Штайнмаєра" не призведе до миру в країні, справила сенсаційний ефект, пише Віталій Портников для "Радіо Свобода". Якщо вже сам Кучма, який поставив у Мінську свій підпис під цією самою формулою, так вважає, то навіщо тоді було підписувати?

Але справедливості заради варто нагадати, що Кучма, як він сам каже, "відбивався" від згоди із "формулою Штайнмаєра" стільки, скільки міг. І навіть попереджав учасників Мінської групи, що підписання українською стороною формули призведе до масових протестів в Україні. І мав рацію.

Під час акції "Ні капітуляції!" у День захисника України. Київ, 14 жовтня 2019 року

Підпис Кучми під узгодженим сторонами варіантом "формули Штайнмаєра" – це не його власне рішення. Це рішення президента України Володимира Зеленського.

Читайте також: Зеленський і Ко беруть участь у груповому злочині проти власних громадян – Волошина

При цьому й сам Зеленський не говорив, що "формула Штайнмаєра" призведе до встановлення миру на Донбасі. Він лише стверджував, що підписання формули – необхідна умова для проведення зустрічі в "нормандському форматі". Надії на встановлення миру Зеленський пов’язує саме із цією зустріччю. І не просто із зустріччю в "нормандському форматі", а із зустріччю із президентом Росії Володимиром Путіним. Український президент, схоже, вірить, що він щось зможе пояснити російському лідерові, про щось із ним домовитися. І війна завершиться.

Акція проти капітуляції. Дніпро, 14 жовтня 2019 року

Зеленський повторює помилку Кучми

Зеленський, імовірно, сам того не усвідомлює, але повторює ту саму помилку, якої припустився Леонід Кучма, коли був обраний президентом України. Недосвідчений "червоний директор" теж вірив, що варто йому провести офіційні переговори з колегою – президентом Росії Борисом Єльциним, як усі проблеми українсько-російських відносин будуть вирішені.

Точно так, як Зеленський зараз прагне до зустрічі з Путіним у "нормандському форматі", Кучма хотів домогтися офіційного візиту Єльцина до Києва. Точно так, як недосвідченому Зеленському протистояв сильний політичний маніпулятор, колишній чекіст, недосвідченому Кучмі протистояв тоді сильний політичний гравець, колишній кандидат у члени політбюро ЦК КПРС. Точно так тоді жителі України очікували від "народного президента" поліпшення відносин із Росією.

Єльцин прекрасно розумів, що Кучма зацікавлений у його приїзді до Києва. Умовою було підписання угоди про Чорноморський флот, яке стало результатом значних поступок із української сторони. Ця угода по суті дозволила Росії встановити фактичний контроль над Севастополем, створити умови для майбутньої анексії Криму й нападу на Україну.

Читайте також: Зеленський потрібен Путінові лише для капітуляції України – Портников

Тоді в ролі нинішнього Кучми виступав Євген Марчук, який попереджав президента про небезпеку таких поступок – але до нього не прислухалися, аж надто кортіло забезпечити візит Єльцина. За іронією долі, робота колишнього прем’єр-міністра України Марчука в Мінській групі завершилася після обрання на посаду президента Зеленського. Дійові особи одні й ті ж. І помилки одні й ті ж.

Під час акції "Ні капітуляції!" у столиці України в День Покрови й День захисника України. Київ, 14 жовтня 2019 року

Інстинкт кріпака

Суть цих помилок є простою. Досвідчений російський президент бачить, що в Києві зацікавлені в зустрічі з ним. І вимагає узгодження всіх її умов, усіх документів, усіх поступок іще до проведення зустрічі. Недосвідчений український президент готовий піти на будь-які поступки, аби зустрітися з російським колегою і "все йому пояснити".

Це – інстинкт кріпака, який вірить, що зможе все пояснити панові й той до нього прислухається. І цей інстинкт притаманний не лише українським президентам. Його не може позбутися більшість українських громадян.

У дев'яності роки могло здатися, що в українців іще є час, аби "вичавити із себе раба по краплині". Але зараз часу вже практично не залишилося, від здатності позбутися цього інстинкту й укотре не потрапити до пастки Кремля залежить саме існування України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини