MENU

З початку року в Україні зареєстрували 20 випадків дифтерії, з них 18 – протягом жовтня

243 0

Дифтерія в Україні

З початку 2019 року в Україні зареєстрували 20 випадків дифтерії, з них 18 – протягом жовтня. З них 19 підтверджені лабораторно, а один кваліфікується як ймовірний, тому що ще немає лабораторного підтвердження.

Про це розповів генеральний директор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта у коментарі hromadske.

Захворювання зафіксовані в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях. Найбільше лабораторно підтверджених випадків дифтерії на Закарпатті.

"Ми зараз маємо 15 випадків на Закарпатті, які між собою пов’язані. І вони відповідно до класифікатора класифікуються як спалах у Закарпатській області", – розповів Курпіта. 

В інших регіонах України рівень захворюваності на дифтерію характерний для осіннього періоду. Втім загалом, очільник Центру громадського здоров'я говорить про "нестабільну епідемічну ситуацію дифтерії" через низький рівень вакцинації. 

Читайте також: Дифтерія в Україні: що робити і чи варто панікувати?

"У нас є ризик розвитку дифтерії, оскільки рівень охоплення вакцинацією, як серед дітей, так і серед дорослих є недостатнім", – пояснив Курпіта. 

Так, за даними центру, станом на 1 жовтня 2019 року в Україні щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослих від загальної кількості тих, кому призначена планова вакцинація.

 

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, однак ним можна заразитися через предмети побуту, посуд та іграшки. Тяжкість хвороби обумовлена ​​вкрай отруйним токсином, який виділяє дифтерійна паличка. Найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи.

Читайте також: В Україні недостатньо сироватки проти дифтерії для лікування всіх хворих – радник глави МОЗ

Дифтерія має смертельний результат в 5-10% випадків; вищий показник смертності спостерігається серед дітей молодшого віку. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

Запобігти дифтерії можна за допомогою вакцинації, проте вакцина не гарантує повний захист від розвитку дифтерії при зустрічі зі збудником, але значно зменшує кількість важких форм хвороби.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини