Ефективність медичного канабісу у лікуванні ментальних хвороб не доведена – дослідження
Існує переконання, що тривожність, депресію та психози можна полегшити вживанням медичної марихуани.
Однак, систематичний огляд досліджень, опублікований у The Lancet Psychiatry, свідчить, що поки бракує доказів того, що канабіс здатен полегшити протікання ментальних захворювань.
Науковці проаналізували 83 опублікованих та неопублікованих досліджень, які проводилися між 1980 та 2018 роками. Отож лікарі мають прописувати її з великою обережністю, пише Reuters.
Ефективність медичного канабісу також поки під питанням для лікування таких станів як синдром Туретта, синдром гіперактивності та дефіциту уваги та посттравматичного стресового розладу.
Читайте також: Заборонити не можна дозволити: марихуана, алкоголь, тютюнові вироби
"Недостатньо високоякісних доказів, щоб оцінити ефективність та безпеку медичного канабісу. В нас є свідчення з клінічних рандомізованих досліджень, але цього мало, щоб відредагувати під них клінічні протоколи щодо лікування ментальних захворювань", – стверджує експертка з питань алкоголю та наркотичних речовин Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї Луїза Дегенгарт.
Хоча за словами науковців даних про ефективність та безпеку бракує, деякі ветерани війни та інші люди, які пережили посттравматичний стресовий розлад, стверджують, що канабіс допомагає їм полегшити симптоми захворювання.
Також медичні коноплі використовують, якщо людина страждає на нудоту (наприклад, під час хіміотерапії), епілепсію та мозкові травми.
"Канабіноїди часто прописують при ментальних порушеннях, але і лікарі, і пацієнти мають знати про те, що якість проведених досліджень була низькою, а також знати про потенційний ризик побічних ефектів", – каже Луїза Дегенгарт.
Читайте також: Медичного канабісу потребують 2 мільйони людей – активіст
Канабіс містить психоактивну речовину тетрагідроканабінол (THC) та канабідіол (CBT), який не чинить психоактивної дії.
Є дані, що фармацевтичний канабіс з вмістом тетрагідроканабінолу погіршує перебіг психозів.
Все більше людей повідомляють про побічні ефекти та відмовляються надалі брати участь у клінічних дослідженнях.
Експерт з проблеми залежності та питань ментального здоров'я Том Фріман не брав участі у вищезгаданому досліджені, але стверджує, що його результати вказують на те, що ми маємо ретельніше та якісніше досліджувати канабіс, тому що на це є запит від самих пацієнтів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки