MENU

Вбивство хлопчика у Переяславі: кулі не вилучили, зброю не знайшли, а у відділку поліції – старі обличчя

981 0

Вбивство хлопчика у Переяславі: кулі не вилучили, зброю не знайшли, а у відділку поліції – старі обличчя

Резонансне вбивство 5-річного хлопчика Кирила Тлявова на початку червня викликала рішучу словесну реакцію МВС та Нацполіції. Там пообіцяли жорстко реагувати – звільняти керівництво поліції, тримати на контролі слідство, проводити службові розслідування. 

INSIDER перевірив, чи були виконані ці обіцянки [спойлер – ні]. Автори також намагалися з’ясувати – де ж зброя, з якої, ймовірно, стріляли поліцейські. 

Журналісти поїхали до Переяслав-Хмельницького, щоб поспілкувалися із свідками події і містянами. У громаді розчаровані слідством і не вірять у справедливе покарання для стрілків. 

Сусіди Кирила розчаровані слідством. Фото: Герман Крігер

Що сталось 

31 травня 2019 року в місті Переяслав-Хмельницький було поранено 5-річного хлопчика. Він грався біля свого будинку, коли отримав кульове поранення. Скривавленого хлопчика його батьки відразу доправили до лікарні.

Початково поліція розповсюдила повідомлення про те, що дитина впала і вдарилась головою об камінь. 

Пізніше з’ясувалось, що поруч із цим будинком двоє поліцейських, які не були на службі, відстрілювали зброю у непризначеному для цього місці. 

Читайте також: Убивство п'ятирічного хлопчика в Переяславі-Хмельницькому: що можна зробити, щоб слідство не "зам'яло" цю справу

Коли хлопчика доправили до Переяслав-Хмельницької лікарні, медики виявили відкриту черепно-мозкову травму та вогнепальне поранення.

1-го червня дитину доставили у столицю до Київського міського центру дитячої нейрохірургії, де прооперували. Але 3-го червня  хлопчик помер. 

Після пострілу

Жителька Переяслава Галина, яка просила не вказувати її прізвище розповіла, що першою побачила пораненого Кирила. Того дня діти гралися біля її двору. Каже, разом з Кирилом було ще троє дітей – двоє друзів та його старший братик.

Сусіди Кирила тепер відпускають своїх дітей гуляти тільки у дворі. Фото: Герман Крігер

За кілька хвилин до трагічного влучання кулі, Галина спілкувалась з дітьми. Питала, чи їм не жарко на вулиці, і чим вони граються. Потім пішла до хати і почула постріл.

"Подумала, що хтось із хлопців підірвав петарду. Звук нібито лунав просто біля двору. Я вийшла подивитись. Там під парканом була невелика ямка, і там лежав Кирилко", – розповіла жінка.

Читайте також: Вбивство хлопчика: чому патрульні можуть отримати умовний термін

Жінка з досвідом роботи в медицині була шокована таким випадком. Фото: Герман Крігер

Галина багато років працювала в медицині. Побачивши кров на обличчі хлопчика, побігла до хати за рушником, аби зупинити кров. Відразу викликала "швидку", а інших хлопців послала за батьками Кирила. Вони швидко прибігли та повезли хлопчика до лікарні.

"Я досі дивуюсь, що таке могло статись. Вік у медицині пропрацювала, такого не було", – каже Галина.

Вона підтверджує: коли поліцейські прийшли, то дійсно сказали, що ймовірно хлопчик упав на камінчик.

"Там лежав маленький камінчик. Як на нього можна було так впасти, я не розуміла", – дивується жінка.

Місце, де отримав смертельне поранення Кирило. Фото: Герман Крігер

Хто підозрювані

Перший підозрюваний – Іван Приходько. Він має двох дітей: сина та дочку.  Приходькові 31 рік, у його власності земельна ділянка площею 856 квадратних метрів, частина цілісного майнового комплексу (3/500) площею 5839 квадратних метрів і квартира площею  53,7 квадратних метри. Також має автомобіль Мерседес 1980 року випуску. Всі об’єкти зареєстровано у Переяслав-Хмельницькому. До трагедії працював у водній поліції. Станом на жовтень 2019 – під вартою. 

Другий підозрюваний – 42-річний Володимир Петровець. До моменту трагедії працював старшим сержантом групи реагування місцевої поліції. Петровцю також обрали запобіжний у вигляді тримання під вартою. 

Третій підозрюваний – Дмитро Кривошей. До роботи у правоохоронних органах стосунку не має. Як він сам розказав у Голосіївському суді – у день смерті Кирила відпочивав разом з Приходьком та Петровцем. Кривошей станом на жовтень 2019 був під вартою. 

Читайте також: Два поліцейських, які влучили в дитину, можуть отримати 12 років позбавлення волі – Маляр

Четвертий підозрюваний – неповнолітній. За версією слідства, хлопець відпочивав разом із Кривошеєм, Петровцем та Приходьком. Нині він перебуває під нічним домашнім арештом та, за словами місцевих жителів, вчиться у коледжі.

Тир посеред міста – куди стріляли поліцейські

Після трагічної події місцева жителька Галина виявила мішень, по якій стріляли поліцейські. Нею був горщик, який жінка поставила у посадці навпроти свого двору. Його стрілки повісили на дерево, і, очевидно, цілились в нього із власного подвір’я.

Будинок одного з підозрюваних знаходиться в низині. Жодним парканом він не огороджений. Навпроти будинку – пустир.

Фото: Герман Крігер

А трохи лівіше вгорі – невелика посадка. За нею – звичайна міська вулиця та будинок пані Галини. Саме в цій посадці висіла "мішень". І саме там жінка щодня випасає курей. А на вулиці біля її дому регулярно гралися діти.

Вид на будинок Петровця з боку посадки, за якою грались діти. Фото:Герман Крігер

Те, що відбувається за посадкою, з двору підозрюваного не видно. Однак, він не міг не знати, що там розташована звичайна вулиця, каже жінка. “Він прожив тут багато років”, – пояснює вона

Чи вивчали місце злочину слідчі  

Державне бюро розслідувань у відповідь на запит INSIDER повідомило, що станом на 17 вересня у справі й досі четверо підозрюваних. Двоє з них – колишні поліцейські, які нині вже звільнені з правоохоронних органів. 

У ДБР також зазначили, що в справі було призначено 20 експертиз, з яких 6 – комплексних (судово-медична, балістична, молекулярно-генетична, вибухотехнічна, тощо). Проте частину експертиз й до нині не завершено "у зв’язку зі складністю та послідовністю проведення відповідних досліджень".

Галина розповідає, що після трагічного інциденту її допитували "всі".

"І поліція, і адвокат, і журналісти – всі розпитували, що я бачила", – каже жінка.

Та пізніше візити поліцейських припинились. Місце, де Кирило отримав смертельне поранення, навіть не огородили спеціальною стрічкою. Слідчих експериментів біля свого будинку Галина також не бачила. Єдине, каже, підозрюваних Петровця та Приходька, привозили до будинку Петровця, звідки, ймовірно, вони і стріляли.

Про те, що поліцейські на місці злочину рідкі гості, свідчать ймовірні речові докази – частини дробу у бетонному стовпі. Чи стріляли по ньому саме підозрювані, чи хтось інший – невідомо. Це могли б з’ясувати поліцейські, але вони навіть не вилучили кулі.

Ймовірні частини дробу у стовпі. Фото: Герман Крігер

Журналісти INSIDER без особливих складнощів помітили дробини у стовпі.

Будинок, на подвір’ї якого стріляли поліцейські – одразу за стовпом. Фото: Герман Крігер

Де зброя 

У ДБР не дали прямої відповіді на запитання про те, чи знайдена зброя, з якої був вбитий хлопчик Кирило. Натомість розповіли, що "було проведено низку розшукових дій". Зокрема були залучені і водолази Державної служби надзвичайних ситуацій для пошуку зброї у акваторії річки та водойм. У ДБР зазначили, що було оглянуто понад 3 кілометри акваторії. Були досліджені спеціалістами  і покинуті домоволодіння у населеному пункті поблизу місця вчинення злочину.

"Крім того з метою пошуку знаряддя вчинення злочину (малокаліберної гвинтівки) проведено 5 обшуків за місцем проживання співмешканки одного з підозрюваних та родичів підозрюваних, а також 25 обшуків за місцями проживання осіб, на яких зареєстрована малокаліберна зброя у Переяслав-Хмельницькому. Проведено 3 обшуки за адресами можливого знаходження знаряддя злочину", – йдеться у відповіді на запит.

Поліція Переяслава: керівника підозрюваних підвищили

У Переяслав-Хмельницькому відділку поліції журналістів INSIDER зустріли неохоче.

"Нема нікого з керівництва на місці. Ніхто не зможе вам прокоментувати", – сказала чергова у відділку.

На прохання журналістів вона подзвонила керівнику. Його слова було чутно у слухавку: "Скажи їм, що мене немає на місці… Розслідуванням ми не займаємося, займається ДБР. Нехай питають у них".

На питання, коли керівник чи його заступники таки з’являться на робочому місці, жінка відповіла: "Вони мені не звітують".

Керівництва відділку на місці не застали. Фото: Герман Крігер

INSIDER хотів з’ясувати у місцевих поліцейських не хід розслідування, а подальшу долю тих керівників відділку, які працювали на момент злочину, а також тих поліцейських, хто складав протокол про "падіння на камінчик". Відразу після трагічного випадку тоді новопризначений керівник обласної поліції Андрій Нєбитов сказав, що у відділку проведуть "внутрішню перевірку" і "розберуться", хто і чому склав такий протокол.

Також в Нацполіції обіцяли звільнити керівництво відділку поліції. Та через 5 місяців після інциденту більшість обіцянок не виконані.

Із виконаного:

• Дійсно, двох підозрюваних звільнили з поліції. Уточнимо, що саме звільнили, а не відсторонили. 

• Також у відділку змінився начальник – ним із липня цього року став Максим Скидан.

Це, власне, і все.

Як йдеться у відповіді Нацполіції на інформаційний запит, обіцяного Нєбитовим внутрішнього розслідування щодо поліцейських, які виїжджали на місце злочину, у відділку не проводилось. І це тому, що слідче управління обласної Нацполіції, якою керує Нєбитов, "не встановило порушень норм кримінального процесуального законодавства".

Нєбитов під відділком поліції у Переяславі "сипав" обіцянками

Не виконали своїх обіцянок у Нацполіції і з приводу звільнення керівництва. Так, по факту з посади звільнили з посади лише начальника місцевої поліції. Однак, заступники начальника Козак та Олійник залишились на своїх посадах.

Хоча і це ще не все.

30 липня – через два місця після загибелі Кирила – заступником начальника поліції Переяслава призначили Олега Немировського. На момент злочину, він був начальником сектору реагування поліції Переяслав-Хмельницького відділку. 

Нагадаємо, один з підозрюваних – старший сержант групи реагування, а другий – лейтенант водної поліції. За нашими даними, обидві посади належали до відання сектору реагування. Однак, чи був Немировський керівником підозрюваних – у відділку не відповіли. Там ігнорують як телефонні звернення, так і інформаційний запит. 

Свідків-дітей не опитували

Бабуся Кирила Тлявова відстежує хід розслідування справи, приїздить на суди до кожного з чотирьох підозрюваних, спілкується з адвокатом. Проте станом на жовтень, за її словами, ніякої конкретики у справі немає. 

"100 днів пройшло, і ми нічого не знаємо. Я записана на прийом до Генпрокурора Рябошапки. Я нещодавно говорила з регіональним директором ДБР. Проте там досі тривають експертизи. Я також дзвонила до секретаря ДБР, нам сказали чекати", – розповіла вона. 

За її словами, звітувати президенту про розслідування повинні були ще 12 вересня..

Сусідка сім’ї Кирила Тлявова – Аліна – каже, що сподівань на справедливе покарання для поліцейських – немає. 

Вона розповіла, що її родина та сім'я хлопчика живуть у одному будинку на двох. Саме тому вона теж в курсі справ, зокрема зі слів бабусі Кирила. 

"Не розслідується нічого. Ми нікого не бачили: нікого не допитували, ніяких [слідчих] експериментів не проводили. Навіть у день злочину ніхто з поліції не приходив до мене, до нас усіх. До мене особисто ніхто не приходив, до Дані (хлопчик-свідок, який у день трагедії грався поруч із Кирилом, син Аліни, – ред.) теж не приходили", – зазначила сусідка. 

Сусідка каже, що якщо з Петровця та Приходька (підозрювані поліцейські, – ред.) знімуть підозри, місцеві цього не залишать без уваги. 

"Не дай би Бог їх би відпустили – люди би їх роздерли. Вони стріляли так точно неодноразово. Зимою теж стріляли, було", – додає Аліна. 

Про ситуацію із поліцією в місті каже просто: "жахливо". 

"Я з поліцією не спілкуюсь. Ми про звільнення когось із поліцейських взагалі нічого не чули.Мати молодшого Петровця захищає і його, і сина, звісно. Вона була здивована, що дітей відпустили в той день самих гуляти", – зазначає сусідка. 

Каже, якби Київ не був задіяний у справі, то все б "повісили" на дітей. 

Фото: Герман Крігер

"Це добре, що викликали тоді того лікаря. А якби не викликали, то було б геть страшне. На матері Кирилка й лиця немає, вона дуже засмучена", – додала вона.

"Артем, Даня, Дениска старший і покійний Кирилко гралися разом в той день. Проте нікого з дітей не допитували. Неповнолітній той, який теж підозрюється, наче у нашій бурсі навчається. Так от, мати його вигороджує. Я думаю, що не розслідують цю справу. Вони тут що хочуть, те і роблять. Я навіть коли у магазині працювала, у нас поліція їздить з таким “запахом”, що як вони взагалі за кермом п'яні тримаються – не знаю", – розповідає вона. 

Станом на листопад усі четверо підозрюваних мають продовжені запобіжні заходи.

30 жовтня директор ДБР Роман Труба у інтерв’ю Радіо Свобода анонсував отримання результатів вирішальної експертизи, після якої слідчі планують назвати підозрюваного, чий постріл став смертельним для Кирила.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

INSIDER


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини