MENU

Бюджет-2020: дива не сталося

828 0

Бюджет на наступний рік навряд чи можна назвати бюджетом прориву або бюджетом технократів.

Але й вини уряду в цьому немає – надто багато зобов’язань залишилось у спадщину. Це й необхідність обслуговувати державні борги, дефіцит пенсійного фонду, значні видатки на безпеку.

Майже максимум можливого з інвестиційного складника (наприклад, збільшення видатків на розбудову дорожної інфраструктури) уряд і так передбачив в бюджеті.

Закладене економічне зростання у 3,7% (не 7%, як виходило б із урядової програми, й навіть не 5%) свідчить радше про реалістичність, аніж про брак амбіцій.

Читайте також: Скандальною заявою Пристайка влада готує нас до економічного падіння – Пекар

Тим паче, що ключові питання економічного зростання зараз перебувають у руках Верховної Ради. Це питання ринку сільськогосподарської землі, ліберальна податкова реформа, судова реформа (й у цілому відновлення довіри інвесторів до держави).

Верховна Рада спромоглася хіба що на погіршення бюджету, повернувши до нього регіональні депутатські забаганки, вкотре засвідчуючи необхідність на цьому історичному етапі відмовитися від мажоритарки.

Збільшення соціальних стандартів (і середньої зарплатні, і соціальних виплат) за умов повільного зростання економіки є передчасним і свідчить про бажання уряду й парламенту покращувати власні рейтинги. Громадянське суспільство, малий і середній бізнес (а подекуди й великий) чинна влада не сприймає як опору. Отже, маємо і провал комунікації, і нехтування інтересами.

Що може позитивно вплинути на перевиконання дохідної частини бюджету й економічне зростання 2020 року:

– успішная приватизація;

Читайте також: Кабмін ухвалив держбюджет-2020 з доопрацюваннями до другого читання

– ліберальна модель ринку землі;

– податкова реформа;

– успіх команди Максима Нефьодова в реформуванні митниці;

– реалізація принаймні частини інвестиційних проектів, які активно демонструють останнім часом;

– подальше зниження облікової ставки НБУ (принаймні рівень в 11–12% вже буде достатнім для відновлення активного кредитування бізнесу);

У цілому як позитивну хотів би відзначити роботу Міністерства фінансів, результатом якої є зменшення дефіциту бюджету, боргового навантаження тощо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій ДЛІГАЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини