MENU

Чи етично і професійно правильно порівнювати результати ЗНО, що іх показали випускники шкіл різних регіонів та різних закладів?

3374 0

 Упевнений, що ті, хто це робить, допускають грубе порушення норм педагогічної етики і виявляють власний непрофесіоналізм у питаннях розуміння сутності педагогічних вимірювань, вводять в оману суспільну та педагогічну думку.

Це можна було б робити, якби всі учні мали однаково рівний доступ до якісної освіти, якби у нас всі заклади загальної середньої освіти мали однакові умови для здійснення освітнього процесу і т.д. і т.п.

Читайте також: Над сільськими школами занесена сокира – освітянин

Між іншим, у багатьох країнах, які практикують проведення єдиних іспитів (типу нашого ЗНО), заборонена практика порівняння результатів цих іспитів між закладами освіти і регіонами. Там подібна інформація навіть офіційно не оприлюднюється. Бо це є абсурд.

У нас, на жаль, не вважається абсурдом порівнювати результати ЗНО відібраних учнів «крутого» столичного ліцею, в якому викладають доценти університетів, і з учнями якого працюють маститі репетитори, та віддаленої сільської школи... І після такого «аналізу» робити якісь висновки, у т.ч. про «кращих» і «гірших», навіть у загальнодержавному масштабі.... Це нормально?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ігор ЛІКАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини