Гормональний розклад – як правильно використовувати свій час
Познайомтеся з гормональним розкладом вашого тіла та зробіть висновки: скільки спати, коли прокидатись та коли відпочивати!
Гормональний розклад:
Якщо встаєте до 6:00 ранку виробляється серотонін – гормон щастя.
06:00 – підіймається рівень кортизолу – гормон, який готує наш організм до активного "неспання", максимально включена логіка. Саме час записати плани на день та прийняти рішення.
Якщо ви випиваєте 500 мл води вранці та робите зарядку, то у вас вимиваються гормони стресу.
07:00 – припиняє вироблятись мелатонін, звільняючи місце статевим гормонам. Більше спати сенсу немає, цінність подальшого сну = 0, а значить – це марна трата життя.
Читайте також: Чим небезпечні "швидкі" сніданки – пояснює дієтологиня
08:00 – на арені статеві гормони. Вони ж стероїди – гормони, що формують наш м'язовий каркас. Саме час для зарядки, гімнастики, фітнес-клубу та кохання!
10:00–14:00 – пік ДГЕА – нейрогормону, що відповідає за пам'ять, увагу і запам'ятовування. Кращий час для розумової діяльності.
14:00–16:00 – відчувши різку сонливість у цей час, не відмовляйте собі у задоволенні поспати 20 хвилин! Це пік гормону росту – гормону краси та вічної молодості. І, бажано, після цього сну розім'ятись, тому що гормон росту відповідає за кількість м'язової тканини.
З 17:00 – починає знижуватися рівень кортизолу. Прийняття важливих рішень варто відкласти. Спорт протипоказаний, тому що живлення м'язів буде дуже малим.
Читайте також: Краса не вимагає жертв, або Шість причин, чому косметологи проти ін'єкцій краси
21:00 – починає вироблятися мелатонін. Знижується температура тіла, вам хочеться тепла і турботи від близьких. Саме час для сімейних обіймів.
22:00 – гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, які мають наркотичну дію – це ендорфіни. Заснувши у цей час, сон буде супроводжуватися найбільш приємними відчуттями. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження.
Цінність сну з 22:00 до 4:00 – максимальна. Відсутність сну у цей час – фатально.
02:00 – за роботу приймається гормон росту. Завдяки йому діти "літають уві сні", а дорослі залишаються молодими, красивими, з міцними кістками й гарними м'язами.
Цікаво? Перевірте на собі! Бережіть та любіть себе!
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки