MENU

Чим небезпечні "швидкі" сніданки – пояснює дієтологиня

1090 0

Здоров'я

Каші, злакові – це ж добре, скажете ви. Згодна. У них багато корисних мікроелементів, вітамінів і мінералів, вони містять складні, а не швидкі вуглеводи, які нам важливі.

Але, готуючи кашу, контролюйте, щоби ви її не розварили: коли це вже "слизоподібна" субстанція – вітамінів там мало. І важливо, не зловживайте! Не треба їсти каші тричі вдень, сім днів на тиждень. Що занадто – то не здорово.

У всіх швидких сніданках ключове "зло" – крупа швидкого приготування, яка перероблена промислово. Тому на всі "швидкі" каші навіть не дивіться.

Ще одна халепа – з дітьми. Ви привчаєте їх до кольорових, різних за формою "зірочок" і "буквочок", а це не має нічого спільного зі здоровою, корисною кашею. Це – швидкі вуглеводи. Подивіться на склад: там же цукор (часто на першому місці, а це означає, що його найбільше), борошно, крохмаль, підсилювачі смаку, ароматизатори, загущувачі, емульгатори. Всі ці інгредієнти перетираються в порошок, потім пресуються для додачі певної форми. Цей технологічний процес називається екструзією.

Читайте також: Вчені розповіли, чому не варто їсти наодинці

Цей "сніданок" замість користі має високий глікемічний індекс, високе глікемічне навантаження і, відповідно, підіймає рівень інсуліну. Часто в дітей це призводить до гіперактивності, розсіяної уваги та зародків проблем з вагою.

Мюслі теж краще розглядати як десерт, а не основний прийом їжі. У них також багато швидких вуглеводів, а це – високий глікемічний індекс і навантаження на підшлункову. У багатьох варіантах зараз замість цукатів можна знайти дешевші їх замінники на основі желатину.

І до слова. Як ваші діти їдять? За столом, фокусуючись виключно на страві? Чи під час перегляду мультфільму та планшеті / телевізорі?

Читайте також: Діти, які не мають братів та сестер, частіше страждають на ожиріння – дослідження

Якщо їдять і дивляться мультики – припиніть це якомога швидше. Так у дітей формується негативний, але дуже сильний рефлекс, коли вони неусвідомлено їдять, а тим самим – не контролюють кількість їжі.

Ба більше, так формується дві психологічні залежності:

• якщо дивлюся фільм – то обов'язково їм,

• отримую задоволення (і мультфільм – це лише один вид задоволення для дитини, який транслюється на всі інші види) лише тоді, коли їм солодке.

Такі дитячі звички лишаються у дорослому майбутньому, і – "привіт, ожиріння". Два мільярди людей намагаються здолати цю хворобу (так-так, ожиріння уже вважається хворобою).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Мирослава УЛЬЯНІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини