MENU

Ми ледве уникли поразки у великій газовій грі, яка тільки починається

1287 0

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук привітав імплементацію німецьким парламентом Газової директиви Європейського Союзу.

Водночас німецькі медіа – зокрема, авторитетна ділова газета Handelsblatt – стверджують, що поправки, які були ухвалив Бундестаг, навпаки, спрощують закінчення будівництва й роботу газопроводу "Північний потік-2".

Читайте також: Німеччина може поставити хрест на транзиті російського газу українською ГТС

Чия ж правда в цих взаємовиключних оцінках? Диявол, як це зазвичай і буває в енергетичних питаннях, ховається в деталях. Після спроби німецьких парламентарів внести в законодавство уточнення, які фактично дезавуювали б підпадання "Північного потоку-2" під нові директиви ЄС, в Берлін вирушила представницька українська делегація. Вона й отримала запевнення, що ніяких винятків для газопроводів, які вводять у дію вже після дати, зазначеної в Енергетичній хартії, не робитимуть. І це насправді так, прихильність до дат у німецькому законодавстві збережено. Однак уряд країни отримав право робити конкретні винятки для газопроводів у тому разі, якщо це відповідає інтересам Німеччини й не порушує енергетичної конкуренції в Європі.

Український інтерес полягає в тому, щоб "Північний потік-2" не був заповнений російським газом повністю, щоб зберігався не вибір, а необхідність транзиту українською ГТС. Російський інтерес – аби такої можливості не було. Німецьке рішення не виключає можливості стовідсоткової заповненості "Північного потоку-2" російським газом у разі, якщо таким буде рішення уряду ФРН і згода Єврокомісії.

Читайте також: Коболєв розповів, що буде, якщо не вдасться укласти новий транзитний контракт із Росією. ВІДЕО

Якби німецьких поправок до Хартії не було б, можна було б говорити про успіх. Зараз залишається тільки констатувати, що ми ледве уникли поразки. Втім перша, найнебезпечніша для України редакція німецьких змін до Енергетичної хартії, не витримувала ніякої критики й була б забракована Єврокомісією. А ось нинішні зміни дозволяють прихильникам "Північного потоку-2" розраховувати, що німецький уряд зробить виняток для трубопроводу й відстоїть свою позицію перед Єврокомісією. Український уряд своєю чергою сподівається, що винятків зроблено не буде. Однак гра навколо майбутнього "Північного потоку-2" й української ГТС тільки починається – і немає ніяких гарантій, що Україна виявиться переможцем у цій грі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини