Україна вперше за 20 років поновить дослідження Світового океану на власному судні
Ілюстративне світлина
Україна вперше за 20 років почне досліджувати Світовий океан та Антарктиду на власному науковому судні, повідомили у Міністерстві освіти та науки.
Відповідне рішення про придбання судня 20 листопада ухвалив Кабмін. Угоду про придбання судна мають укласти до кінця 2019 року, а 2020-го відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором. На придбання судна виділили до 252 мільйонів гривень.
З кінця ХХ століття Україна не має суден необхідного класу, які дозволили б вести дослідження у Світовому океані та надавати підтримку антарктичним дослідженням на станції "Академік Вернадський".
Читайте також: Тисячі вчених з усього світу заявили про "надзвичайну кліматичну ситуацію" на Землі
"Власне сьогодні майже 20 років з часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000-2001 роки). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише торік почали дещо робити з борту риболовних суден, які, звісно ж, не є повноцінними "плавучими лабораторіями»", – розповів голова Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.
Читайте також: Запуск інтернет-супутників Starlink – Ілон Маск зазіхнув на новий рекорд у космічній галузі
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки