MENU

Фурса: Українці продовжують вірити у міфи про держборг та підступних американців

1718 0

Фурса: Українці продовжують вірити у міфи про держборг та підступних американців

Світові ринки продовжують то брати нову висоту історичних максимумів, то трохи відступаючи назад, готуватися до нових ривків. Версії про те, що світ в листопаді буде глибоко в кризі, вже не згадують і розважають себе хіба що твітами Трампа і слуханнями на тему його взаємин з Україною. Останні змушують заздрити американцям, адже день за днем у Конгресі виступають гідні державні службовці, про рівень яких багатьом країнам залишається тільки мріяти і тішити себе тим фактом, що у них, принаймны, президент — не Трамп. Втім, деякі країни і це собі дозволити не можуть. Проте, економіка США міцна як ніколи (а може саме через тих самих держслужбовців зокрема), а ранок п'ятниці індекс S&P500 відкриє на рівні в 3103,5 пункту, пише у своєму блогі на сайті "Новое время" Сергій Фурса.

Чим ще зайняті американці, так це переговорами з китайцями, де, здається, процес йде вже заради самого процесу і результату і близько не видно. Хто знає, може мудрі китайці вирішили почекати завершення виборів у США. Адже що для них ще один рік, у порівнянні з вічністю. Тим більше, ринки поки що прощають подібну поведінку. Що може внести корективи в спокійну зиму, так це події в Гонконзі, де масштаб протистояння вже перейшов ту межу, коли сторони можуть сісти і домовитися. А технологічна просунутість протестувальників переводить все в сюрреалістичний кіберпанк, приправлений статусом азіатського фінансового центру. Без нього, гонконгські лучники давно б зустрілися з китайськими танкістами, але загроза тотального обвалу всього і вся поки що стримує китайських товаришів.

Читайте також: Есть ли жизнь без МВФ?

Українські єврооблігації знизилися на цьому тижні на тлі відсутності позитивних новин з полів переговорів місії МВФ і українських правителів. Ситуація дивна ще й тим, що формальні вимоги українська влада як не дивно майже виконала, залишиться тільки проголосувати за ринок землі в другому читанні. Але ситуація навколо Нацбанку і ПриватБанку залишається напруженою. Більш того, до приїзду місії Коломойський організував цілодобові мітинги своїх тітушок під Нацбанком і ПриватБанком. Створюючи негативний фон для партнерів з МВФ. Підходячи до всього докладно, Коломойський навіть викупив парковку перед офісом ПриватБанку в Дніпрі, щоб нічого не заважало йому виводити туди своїх робітників, вимагаючи під ПриватБанком зарплату, яку не платить сам Коломойський. І якщо ви шукаєте логіку в цих протестах і не можете її знайти, то не переживайте. Її просто немає. Але сам Коломойський діє системно і заходить іноді і з тилу, з боку ради Нацбанку. Де її голова, давній друг українських політиків і міцних господарників, на цьому тижні обурився високими витратами на юристів в суді Лондона. Дійсно, дарма найняли таких дорогих юристів, тепер ще й виграти можуть. Треба терміново замінити їх випускниками тернопільського юридичного. На цьому тлі досі залишається незрозумілим, чи поїде місія просто так, чи все-таки заявить про підписання staff level agreement. Але тут ймовірність 50 на 50, як зустріти динозавра в центрі Києва, або зустрінете, або ні.

Де все ще панує оптимізм — так це на внутрішньому ринку, де гривня, судячи з усього, позбулася сезонного комплексу меншовартості, а ставки за локальним боргом продовжують знижуватися. Правда, чим нижче ставки, тим більше міських божевільних, які розповідають про піраміду держборгу. Які без вагань згадують кризу 1998 року в Росії, благо велика частина слухачів вже зовсім забули, що ж там відбувалося. І тепер можуть серйозно порівнювати ситуацію російської боргового навантаження 1998 року в 128% від ВВП з ситуацією в Україні, де рівень боргового навантаження за час будівництва уявної піраміди чомусь знизився з 80% до 55% до ВВП.

Читайте також: Если до конца года МВФ не даст Украине зеленый сигнал, будет больно – эксперт

Більш того, в класичних пірамідах ставки постійно зростають, адже інвестори відчувають кров. В Україні ж за останній рік ставки впали майже на третину, адже починали то ми рік на рівні приблизно 18%, а зараз Мінфін розміщує борг на рівні в 13%. Загалом, класичний міф, який поширюють такі ж класичні розповсюджувачі єресі і марення. Ті ж люди, що можуть на повному серйозі стверджувати, що американський фонд Franklin Templeton замішаний в українській корупції. Але якщо люди здатні повірити в теорію плоскої землі, то і в цю тужливу маячню теж зможуть.

Деякі товариші продовжують переживати, що буде, якщо всі іноземці одночасно вирішать залишити український корабель. Але тут треба переживати за самих іноземців, які накопичили ОВДП вже на $4,2 млрд. Адже їм просто не буде кому їх продати. І якщо вітчизняні банки викуплять це все добро за ціною 10% від номіналу, то постраждають фінансові результати спекулянтів, а не курс української гривні. Інша справа, що інвестори будуть робити це тільки в тому випадку, коли самій гривні буде вже дуже погано в результаті чи то дурощів українського керівництва, чи то світової кризи. Але це вже зовсім інша історія. На цьому тижні первинний аукціон Мінфіну був вже не дуже активний, адже інвестори чекають більш довгих паперів. Як мінімум чотирирічні ОВДП, які запропонують на наступному тижні. Як максимум — семирічні папери, чутки про які зараз розбурхують розуми інвесторів.

Р.S. «Spend more time smiling than frowning and more time praising than criticizing»

Richard Branson

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ФУРСА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини