MENU

Голодомор не був би можливий без знищення української державності – Пекар

595 0

Під час акції біля російського посольства з нагоди роковин Голодомору

Незважаючи на те, що Голодомор був визнаний геноцидом, ще трапляються у стрічці думки, що це просто сталінська модернізація відбувалася за рахунок села, бо іншого джерела ресурсів для модернізації не було.

Читайте також: Тривожні симптоми, які прикро вразили на церемонії вшанування пам'яті жертв голодоморів

Обидва твердження є правдою водночас. Дійсно, модернізація була потрібна для сталінських планів світового панування, а зробити її можна було лише за рахунок села. Але ніщо не заважало Сталінові вирішити дві проблеми за один раз. Україна давно заважала сталіністам, вони прекрасно розуміли, що неоднорідність слов'янського населення імперії є загрозою її існуванню, що окремішня ідентичність українців завжди породжуватиме прагнення незалежності. Підірвати село й русифікувати місто – два інструменти до знищення фундаменту української нації, й обидва були застосовані.

Сильна незалежна Україна – запорука того, що подібне не повториться ніколи. Голодомор не був би можливий без знищення української державності. Українська РСР на той час уже була українською державою не більше, ніж "південні губернії" Російської імперії. Рішення приймали в Москві (або в Києві її посланці). І поки рішення щодо України приймають у Москві (а нині знову), українці не будуть у безпеці. Весь корпус західних історичних досліджень про Голодомор свідчить про ключову роль держави (точніше, її відсутності) у цій жахливій історії.

Читайте також: Невивчені уроки історії: мир ціною червоного терору й Голодомору

Тому механічне повторення слів "ніколи знову" не допоможе. Допоможе вихід на площі українських міст із попередженням, щоб не робили дурниць.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини