Через російську агресію 200 тисяч дітей поїхали з окупованих територій – Денісова
Уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова заявила, що через військову агресію Росії та окупацію ОРДЛО і Криму близько 200 тисяч дітей були змушені покинути місця постійного проживання
Виступила зі вступним словом на міжнародній конференції "Забезпечення прав дитини в умовах збройного конфлікту", яка найближчі два дні проходитиме в Києві.
Як ініціаторка заходу наголосила, що ми зібралися тут, щоб обговорити можливі шляхи посилення способів захисту дитини, яка опинилася в умовах збройного конфлікту, та напрацювати відповідні рекомендації урядам держав.
Читайте також: Дівчинка із Мар'їнки, яку загарабники позбавили оселі, одержала подарунок із далекої Австралії. ВІДЕО
В Україні налічується близько 36 тисяч дітей, які отримали статус постраждалих від збройного конфлікту. Водночас майже 25 тисяч дітей щоденно живуть і навчаються в так званій сірій зоні, а 177 закладів освіти перебувають у зоні досяжності обстрілів.
Діти отримують складні травми, зазнають насильства та психологічних травм, залишаючись без родини, батьків і рідного дому.
Майже 200 тисяч дітей покинули територію свого мешкання й вимушені адаптуватися до нових умов.
Зазначила, що в Україні діти зіткнулись з цими проблемами через військову агресію Російської Федерації, тимчасову окупацію деяких районів Донецької та Луганської областей і Автономної Республіки Крим.
Читайте також: Портников: Зеленському час нарешті збагнути, що капітуляція – це війна
Попри те, що цього року весь світ відзначає 30-річчя з дня прийняття Конвенції ООН про права дитини, вона так і не змогла стати тим документом, який ефективно захищає права дітей на практиці. А, як свідчить досвід України, жодна країна світу не може бути впевнена в тому, що лихо війни її омине.
Переконана, що підготовлені на конференції рекомендації треба максимально враховувати та використовувати як при здійсненні державних політик, так і при реалізації повноважень на місцях.
Дорослі не звикли сприймати дітей як рівних. Проте вони – люди зі своїми правами, тому наші зусилля мають бути направлені на прийняття, повагу та просування цих прав.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки