MENU

Має сторінку у Facebook, працює 12 годин на день: Борис Патон святкує 101 рік

1213 0

Має сторінку у Facebook, працює 12 годин на день: Борис Патон святкує 101 рік

Сьогодні Борис Патон святкує 101 рік. Він незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України і Інституту електрозварювання.

Про це пише Gazeta.ua

Борис Патон народився у 1918 році у Києві в родині відомого вченого-мостобудівника Євгена Патона (1870-1953), пізніше директора і засновника Інституту електрозварювання, і Наталії Патон (1885-1971), домогосподарки. Род Патонів – стародавній і відомий настільки, що виник навіть напрям досліджень – патонознавство. Пращури Євгена Патона — дворяни Російської імперії, вони обіймали чільні посади як на військовій, так і на цивільній службі.

У 1941 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик; захистив кандидатську дисертацію.

Борис Патон – вчений у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952) президент НАН України (з 1962), перший нагороджений званням Герой України.

Він також є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.

Цікаві факти про Бориса Патона:

Одного разу в середній школі Борис Патон отримав 9 двійок за семестр.

Не отримав червоний диплом тому, що не зміг скласти іспит з філософії (про марксизм-ленінізм). Спочатку йому поставили “незадовільно”, і як не зубрив на канікулах граніт марксизму-ленінізму нещасний студент, перескласти він зміг тільки на "добре".

Коли він захищав дипломну роботу, почалося бомбардування міста. Але диплом Патон все одно захистив в цей день і на "відмінно".

Читайте також: Борис Патон: Я послідовно підтримував і підтримую Юлію Тимошенко

Після операції на стегні в 1995 році, дізнавшись, що кістку хірурги різали механічною пилкою, Патон зібрав команду, яка взялася за розробку лазерних методик.

За активного сприяння Бориса Патона було побудовано масив "Академмістечко" в Києві.

Його гасло: “Треба отримувати задоволення від своєї праці і від свого життя! А якщо ти тільки ниєш і скиглиш, то нічого доброго не буде”

Народження Патона день у день збігається з днем створення Академії наук України. Їй сьогодні також виповняється сто років.

В 2014 році 96-річний Патон завів собі сторінку у Фейсбуці.

Секретом свого довголіття академік називає невтомну працю. Над своїми новими ідеями він працював по 12 годин на день, і досі дотримується такого графіку.

"Він бере участь практично в кожному засіданні президії, настрій у нього бойовий, дух – енергійний", – розповідають у прес-службі НАН.

Під час Другої світової працював інженером на заводі “Красное Сормово” в Горькому, через десять років обійняв посаду директора Інституту електрозварювання.

Читайте также: Каким должен быть Киев будущего: город, комфортный для жителей и интересный для туристов и инвесторов

Все життя Борис Патон займається наукою. Наприклад, саме завдяки розробкам Бориса Патона був проведений перший експеримент зварювання в космосі. Він зробив величезний внесок в розробку ракети Н1, яка призначалася для освоєння Місяця.

Він є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м’яких тканин. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

GAZETA.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини